Informacje

„Era dla inżyniera” – kołaczyckie liceum z naukami ścisłymi za pan brat

W dniu 14 stycznia 2011 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach miała miejsce prezentacja w ramach Programu „Era dla inżyniera”, przeprowadzona przez Marcina Rączkę i Michała Wojasa, reprezentujących WSK Rzeszów.

Fot. ZSP w Kołaczycach
Fot. ZSP W KOŁACZYCACH

Program ten jest objęty patronatem Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i ma celu popularyzacją zainteresowania ścisłymi kierunkami studiów. Dla szkół ponadgimnazjalnych nosi nazwę „Sugestia”. W czasie spotkania młodzież klas o profilu matematyczno-geograficznym oraz biologiczno-chemicznym, miała okazję zapoznać się w sposób bardzo przystępny i ciekawy z historią lotnictwa i prawami fizyki, które się z nimi wiążą. Panowie, z których jeden jest studentem lotnictwa i posiada licencję pilota, a drugi fizykiem, przygotowali wspaniałą prezentację, przeprowadzili interesujące doświadczenia, można było zobaczyć także model samolotu, skonstruowany przez studentów Politechniki Rzeszowskiej, który to zajmował przez ostatnie dwa lata czołowe miejsce na ogólnopolskich konkursach.

Goście charakteryzowali się niebanalnym poczuciem humoru i bardzo rozległą wiedzą, co sprawiło, że uczniowie z łatwością zrozumieli zasady funkcjonowania i wznoszenia się w powietrze maszyn lotniczych. W czasie prezentacji wywiązała się także panelowa dyskusja naukowa. Młodzież była bardzo zadowolona z tego typu zajęć, bowiem były one świetnym uzupełnieniem ich zainteresowań matematyczno – przyrodniczych. Być może pomogą im w trudnej decyzji wybrania kierunków studiów.

Spotkanie mogło się odbyć dzięki przychylności Podkarpackiego Wicekuratora Oświaty Antoniego Wydro.

(ZSP w Kołaczycach)

SŁOWA KLUCZOWE