Na drogach

W Niegłowicach zderzyły się dwie „osobówki”. Dwie osoby trafiły do szpitala

W Niegłowicach (gmina Jasło), na drodze powiatowej Jasło – Dębowiec – Folusz, późnym popołudniem doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierowca i pasażer jednego z pojazdów zostali przewiezieni do szpitala.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Do zdarzenia doszło po godzinie 16-stej, na granicy administracyjnej miasta Jasła i miejscowości Niegłowice (gmina Jasło). Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym Honda Civic, jadąc od strony miasta w kierunku Dębowca, na niewielkim łuku drogi stracił panowanie nad kierownicą, w wyniku czego pojazd obrócił się w przeciwnym kierunku i uderzył bokiem w prawidłowo jadący z naprzeciwka samochód osobowy Citroen Berlingo.

W wyniku zderzenia zespół ratownictwa medycznego przetransportował do szpitala dwóch poszkodowanych: kierowcę oraz pasażera „osobowej” Hondy. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne. Po wykonaniu wstępnych badań lekarskich obaj mężczyźni zostali zwolnieni do domu.

Kierujący Citroenem, mieszkaniec gminy Dębowiec, został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania potwierdził, że w momencie zdarzenia był trzeźwy. Od sprawcy wypadku pobrano krew do badań.

Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajęła się Policja.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE