Informacje

„Możesz pomóc – nic nie tracąc”

Pod takim hasłem Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jaśle zachęca mieszkańców do przekazywania jednego procent podatku dochodowego na działalność statutową organizacji.

Polski Czerwony Krzyż

Prosimy o zachęcenie krewnych oraz znajomych aby uczynili to samo – zapewniamy, że każda złotówka zostanie rozliczona i pożytecznie wykorzystana na pomoc chorym, niepełnosprawnym i potrzebującym. – mówi Krystyna Długosz, kierownik biura Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Jaśle.

W zeznaniu podatkowym za 2010 rok wypełnienie wniosku jest prostsze niż w latach ubiegłych i polega wyłącznie na podaniu numeru wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (w przypadku Polskiego Czerwonego Krzyża to numer 0000225587 z dopiskiem ZR PCK Jasło) oraz wysokości kwoty na jej rzecz. Podatnicy nie muszą już przytaczać pełnej nazwy organizacji pożytku publicznego, co stanowi dla nich spore ułatwienie zwłaszcza, że łatwo było o popełnienie pomyłki przy ich wpisywaniu w zeznaniu.

Dodatkowych informacji, które można uzyskać w biurze ZR PCK Jasło przy ulicy Igielnej 7/1 lub pod numerem telefonu (13) 446 47 23, udziela kierownik Krystyna Długosz.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE