Informacje

Uroczyste odsłonięcie tablicy „Szkoły Odkrywców Talentów” w Kołaczyckim Liceum

28 marca w Kołaczyckim Liceum odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy „Szkoły Odkrywców Talentów”. Przyznany przez MEN tytuł, a wraz z nim certyfikat i okolicznościowa tablica są potwierdzeniem tego, że szkoła dobrze wypełnia zadanie wyszukiwania i rozwijania talentów, twórczo wykorzystuje drzemiący w uczniach potencjał.

Odsłonięcie tablicy. Fot. LO w Kołaczycach

Odsłonięcia tablicy dokonali Antoni Wydro – Podkarpacki Wicekurator Oświaty oraz Franciszek Miśkowicz – Wicestarosta Jasielski. W uroczystości udział wzięli: Zbigniew Dranka – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki; Małgorzata Salacha – Burmistrz Kołaczyc; Jan Urban – Członek Zarządu Powiatu Jasielskiego; Józef Kozioł – Radny Powiatu Jasielskiego; Stanisław Dunaj – Przewodniczący Rady Miejskiej w Kołaczycach; Bogdan Ziemba – Zastępca Komendanta PPSP w Jaśle; Artur Dudek – Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle; Krystyna Długosz – Kierownik Zarządu Rejonowego PCK w Jaśle; Małgorzata Skicka – Dyrektor ZSPiG w Kołaczycach; Jerzy Woźniak – Prezes OSP w Kołaczycach; Mirosław Lenart – Dyrektor GOK w Kołaczycach i Bożena Grzesiak –Przewodnicząca Rady Rodziców.

Antoni Wydro, Małgorzata Salacha i Franciszek Miśkowicz zabierając głos gratulowali szkole zaszczytnego tytułu i życzyli wytrwałości i sukcesów w rozwijaniu uczniowskich zainteresowań i pasji.

Po części oficjalnej zebrani w sali gimnastycznej uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście mieli okazję przekonać się o zasadności przyznanego tytułu. W konwencji telewizyjnego show „Mam talent” uczniowie dali próbkę swoich różnorakich umiejetnosci i talentów. Pokazy taneczne, występ zespołu muzycznego, pokaz saboobrony, żonglerki piłką, scenka kabaretowa złożyły się na ciekawy program artystyczny. Lekka formuła, dowcipne komentarze, a przede wszystkim wysokie umiejetności występujących spodobały się publiczności, która oklaskami potwierdziła, że uczniowie Kołaczyckiego Liceum rzeczywiście „mają talent”.

(LO w Kołaczycach)

SŁOWA KLUCZOWE