Informacje

W ramach „schetynówki” przebudują ulicę Sikorskiego

Na wiosnę ruszy gruntowna przebudowa ulicy Sikorskiego w Jaśle. Właśnie rozstrzygnięto przetarg na wykonanie prac budowlanych. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2008-2011, z którego miasto otrzyma pięćdziesiąt procent dofinansowania wartości zadania po przetargu.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
© Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Miejscy urzędnicy składali wniosek o dofinansowanie inwestycji w ramach „schetynówki” jeszcze w ubiegłym roku. Przy ocenie formalnej branych było pod uwagę kilka aspektów, m.in. dostępność komunikacyjna ulicy do głównych arterii miasta, czy lokalizacja w pobliżu dużego osiedla i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W lutym bieżącego roku otrzymali potwierdzenie z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie o przyznaniu kwoty stanowiącej wsparcie finansowe do planowanej przebudowy zniszczonej w czerwcu ubiegłego roku w wyniku powodzi ulicy Sikorskiego. Połowa wartości całego zadania zostanie sfinansowana z budżetu miasta na 2011 rok.

Ogłoszono przetarg nieograniczony na wykonanie prac budowlanych, który w bieżącym tygodniu został rozstrzygnięty. Zgłosiło się do niego dwóch wykonawców. Wygrała oferta Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych sp. z o.o. w Jaśle, której cena wyniosła 664 181,17 złotych (z VAT).

Prace rozpoczną się po podpisaniu umowy ze zwycięzcą tego przetargu. – mówi Andrzej Kachlik, zastępca burmistrza Jasła. Termin realizacji inwestycji przewidziany jest na kwiecień-listopad bieżącego roku.

Posłuchaj wypowiedzi:

Gruntowna modernizacja ulicy generała Władysława Sikorskiego będzie obejmowała cały jej odcinek, począwszy od skrzyżowania z ulicą Zygmunta Krasińskiego w pobliżu Krytej Pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, aż do skrzyżowania z ulicą Fryderyka Chopina. W ramach inwestycji planowane są: przebudowa nawierzchni jezdni na długości ponad pół kilometra, frezowanie istniejącej nawierzchni asfaltowej i ułożenie nowej, wymiana nawierzchni na skrzyżowaniach z drogami wewnętrznymi i zjazdach, wymiana nawierzchni na zatokach parkingowych o powierzchni 942,65 metrów kwadratowych (tzw. „zielone parkingi”), przebudowa chodników na długości 570 metrów (wymiana nawierzchni z płytek betonowych na kostkę brukową i wymianę krawężników) oraz wymianę latarni oświetlenia ulicznego (20 sztuk).

Będą też drobniejsze prace w postaci regulacji pionowej studzienek dla urządzeń podziemnych oraz wymiana, uzupełnienie i odnowienie oznakowania pionowego i poziomego (malowanie pasów na przejściach dla pieszych).

Czytaj również:
[28.09.2010] – Miasto chce przebudować ulicę Sikorskiego za „schetynówkę”

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE