Informacje

Rusza trzecia edycja programu „Trener Osiedlowy”

Program „Trener Osiedlowy” będzie realizowany od 1 czerwca do 31 sierpnia. Zajęcia sportowo–rekreacyjne, skierowane do dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 18 lat, odbywać się będą na pięciu jasielskich osiedlach: Gamrat, Rafineria, Mickiewicza, Kopernika i Śródmieście. Miasto przeznaczyło na tę inicjatywę ok. 25 tys. zł.

Baner reklamowy

Na zainteresowanych czekają absolwenci akademii wychowania fizycznego, którzy aby zakwalifikować się do udziału w programie, musieli opracować ciekawy projekt zajęć. Obok zajęć sportowych, trenerzy zaplanowali wycieczki krajoznawczo-turystyczne, rajdy rowerowe, spotkania przy ognisku oraz wyjścia na otwarty basen.

Mamy przygotowaną kadrę. Trenerzy są odpowiednio wykształceni, zaś propozycje zajęć, które przedstawili wzbogacą na wakacjach czas dzieci i będą one mogły spędzić go w sposób bezpieczny i atrakcyjny – mówi Leszek Znamirowski, zastępca burmistrza miasta Jasła.

„Trener Osiedlowy” jest programem pilotażowym, realizowanym w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych a finansowany ze środków pochodzących z opłat na sprzedaż alkoholu. Celem programu jest zagospodarowanie wolnego czasu młodzieży, utrwalenie pozytywnych wzorów zachowań opartych o sport, ograniczenie negatywnych i agresywnych zachowań, pojawiających się często na jasielskich boiskach i podwórkach.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej http://www.jaslo.pl/trenerosiedlowy.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE