Kultura | rozrywka | edukacja

„Lato z Radiem” na jubileuszowej trasie koncertowej w Jaśle

Deszczowe sobotnie przedpołudnie nie zniechęciło miłośników polskiej muzyki rozrywkowej do udziału w koncertach z okazji jubileuszowej trasy z okazji czterdziestolecia audycji „Lato z Radiem” emitowanej w programie pierwszym Polskiego Radia. Zaśpiewali: Natalia Lesz, rzeszowski zespół Pectus i Patrycja Markowska.

PECTUS
Rzeszowski zespół PECTUS jest jedną z gwiazd tegorocznej trasy koncertowej Lata z Radiem.
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Jasło było jednym z dwunastu polskich miast, do których zawitało w tym roku „Lato z Radiem”. – Chciałem podziękować prezesowi Polskiego Radia i całemu zarządowi za to, że Jasło znalazło się na jubileuszowej trasie koncertowej. Chciałem powiedzieć, że Jasło jest po raz trzeci na trasie koncertu „Lata z Radiem”. – powiedział Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła. – Zawsze są to wielkie wydarzenia, które przyciągają rzesze publiczności, ale są też wielkim wyzwaniem organizacyjnym. Myślę, że to wszystko składa się na to, że po raz kolejny możemy gościć „Lato z Radiem”. Jesteśmy odbierani jako miasto, w którym ludzie lubią się bawić, doceniają „Lato z Radiem” i dobrze potrafią zorganizować tego rodzaju wielkie koncerty.

Organizacja imprezy pochłonęła z budżetu miasta blisko osiemdziesiąt tysięcy złotych.

Natomiast jeżeli chodzi o wartość całej imprezy to ona jest wielokrotnie wyższa. Podejrzewam, że jeden z zespołów, który występuje to cena od 30 do 60 tysięcy, a mamy tutaj rozliczne atrakcje i wiele gwiazd na wysokim poziomie. – dodaje burmistrz.

Dzięki obecności Polskiego Radia w Jaśle urzędnicy wykorzystali okazję do promocji miasta. Od rana na antenie „Jedynki” można było usłyszeć relacji prosto z plenerowego studia. Jednym z gości był wybitny polski archeolog prof. Karol Myśliwiec.

Impreza plenerowa odbywała się na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a poprowadzili ją: Roman Czejarek i Bogdan Sawicki.

Koncerty gwiazd: Natalii Lesz, zespołu PECTUS i Patrycji Markowskiej, które przyciągnęły tysiące fanów, poprzedził program dla dzieci przygotowany przez Centrum Uśmiechu.

Nie zabrakło też konkursów kulinarnych (gotował sam mistrz Robert Sowa wraz ze swoją ekipą najlepszych kucharzy w kraju), propagowania zasad bezpiecznego poruszania się po drogach (konkursy przygotowane przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z Ministerstwem Infrastruktury) oraz poznawania najlepszych i najzdrowszych polskich produktów spożywczych (partnerem było Ministerstwo Rolnictwa).

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

Fotorelacja ZOBACZ FOTOGALERIĘ: „Lato z Radiem” w Jaśle (zdjęć: 65, fot. Damian Palar)

SŁOWA KLUCZOWE