Sport | rekreacja | turystyka

Zawodnicy jasielskiej ‘SZÓSTKI’ na podium w wielkim finale Turnieju ORLIKA

Jeszcze nie przebrzmiały echa ostatniego sukcesu ‘Szóstki’ jakim były I i II miejsce, a wielki finale ADIDAS Cup a znowu jest głośno o jasielskich zawodnikach. Drużyna TOP 66 Jasło, złożona z zawodników UKS Szóstka Jasło zajęła III miejsce w ogólnopolski finale Turnieju ORLIKA dla rocznika 2000 i młodszych.

Turniej ORLIKA w Warszawie
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

O skali sukcesu świadczą liczby. W turnieju udział wzięło 100 tysięcy chłopców i 50 tysięcy dziewcząt, czyli 15 tysięcy zespołów w trzech kategoriach wiekowych. Konkurencja była więc olbrzymia. W turniej uczestniczyły zespoły, reprezentacje szkół, klas, UKS-ów i tzw. dzikie drużyny.

Od środy 70 najlepszych drużyn brało udział w rozgrywanym w Warszawie turnieju finałowym. W wielkim finale w hali Torwar 10 najlepszych zespołów zagrało o pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Pełne trybuny, niesamowita atmosfera i wspaniały doping. W hali Torwaru specjalnie na finały ułożono sztuczną trawę. Poczynaniom młodych piłkarzy przyglądało się wiele gwiazd. Aktorzy, piosenkarze, sportowcy. Wśród nich nie sposób było nie zauważyć mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą Tomasza Majewskiego. Oblegany przez dzieci był także nasz były reprezentacyjny bramkarz Jerzy Dudek, a także aktor Andrzej Grabowski. Finałowym meczom z trybun przyglądał się premier Donald Tusk i minister sportu Adam Giersz.

Całość okraszona była występami artystycznymi różnych zespołów młodzieżowych. Na koniec ceremonia wręczenia medali i pucharów na wielkim podium.

Kolejny świetny występ zawodników ‘SZÓSTKI’ pokazuje że szkółka piłkarska Artura Tomaszewskiego jest prawdziwą ‘kuźnią talentów’ a jej zawodnicy z powodzeniem reprezentują Podkarpacie na arenie ogólnopolskiej.

Mamy nadzieje że jeszcze wielokrotnie będziemy się cieszyć z sukcesów jej wychowanków.

(UKS „Szóstka” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Zawodnicy jasielskiej ‘SZÓSTKI’ na podium w wielkim finale Turnieju ORLIKA”