Kultura | rozrywka | edukacja

Nowi studenci na „Przystanku Biblioteka Juniwersytecka”

W sobotę 17 marca br. kolejna grupa studentów Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego odwiedziła „Przystanek Biblioteka Juniwersytecka” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Mali adepci wiedzy i dobrej zabawy mieli okazję by zapoznać się z najciekawszymi nowościami czytelniczymi dla dzieci oraz nowatorskimi formami pracy i zabawy z książkami.

Wykłady w MBP
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Uczestnicy spotkania prześledzili losy książki, począwszy od zapisów na glinianych tabliczkach i zwojach papirusów, aż po współczesne książki w wersjach dźwiękowych i elektronicznych. Wzięli udział w zajęciach warsztatowych w pracowni multimedialnej i książki obrazkowej. Słuchali audiobooków, czytali popularne e-booki i wyszli na spotkanie z fantazją, tworząc historię postaci z książek obrazkowych. Każdy mały student mógł także pobawić się książkami-zabawkami i zapoznać ze specjalnymi propozycjami czytelniczymi dla tych, którzy lubią zdobywać wiedzę. Nie zabrakło książek o dinozaurach, wynalazkach, starożytnym świecie czy zwierzętach i ptasich odgłosach.

Na zakończenie spotkania wszyscy mali adepci wiedzy otrzymali biblioteczne informatory o polecanych przez MBP książkach i stronach internetowych dla dzieci i rodziców.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE