Na drogach

Kierowcy jednośladów na „podwójnym gazie”

Prawie codziennie policjanci KPP w Jaśle zatrzymują kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po kilku „głębszych”. Wśród nich, szczególnie w okresie wiosennym, dużą część stanowią nietrzeźwi kierowcy jednośladów.

Pozbawieni zupełnie wyobraźni, poruszający się po drogach z trudem utrzymując równowagę, stwarzają zagrożenie dla siebie jak i innych użytkowników, zmuszając kierowców do podejmowania nagłych, często niebezpiecznych manewrów, by uniknąć tragedii.

W ostatnich dwóch dniach do tej niechlubnej statystyki dopisało się sześciu rowerzystów i jeden motorowerzysta.

Niechlubnym rekordzistą wśród nich okazał się 27-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn. Został zatrzymany wczoraj wieczorem. Policjanci zauważyli go jak jechał całą szerokością drogi w Skołyszynie. Gdy mężczyznę zbadali na zwartość alkoholu w wydychanym powietrzu, urządzenie wskazało prawie 3 promile.

Wśród wyeliminowanych z ruchu rowerzystów, największe stężenie alkoholu w organizmie miał 47-letni mieszkaniec gminy Dębowiec. Mężczyzna „wpadł” w ręce funkcjonariuszy wczoraj w Dębowcu. Jechał rowerem mając ponad 2 promile.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący są sprawcami najtragiczniejszych wypadków drogowych. Dlatego jeśli widzimy, że pijany kierowca chce jechać samochodem, rowerem lub zauważymy go na drodze, nie czekajmy aż doprowadzi do tragedii – poinformuj o tym Policję.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE