Informacje

Konkurs „Uwolnić odblaski”

Grupa LOTOS S. A. wraz z Jasielskim Klubem Motorowym i Ratownictwa Drogowego zapraszają uczniów klas pierwszych do udziału w kolejnej edycji konkursu plastycznego „Uwolnić odblaski”, który potrwa od 6 kwietnia do 22 maja.

Celem konkursu jest wyrobienie nawyku noszenia odblasków przez uczniów, jak również zwrócenie uwagi na potrzebę zrozumienia zagadnień dotyczących bezpieczeństwa i rozpoznania zagrożeń w ruchu drogowym oraz skutków z nimi związanych. Ideę tę realizuje program skierowany do pierwszoklasistów „LOTOS – Bezpieczna droga do szkoły” w celu poprawy widoczności dzieci, a zarazem ich bezpieczeństwa na drodze, w pierwszym etapie programu uczniowie, z powiatu jasielskiego oraz przemyskiego otrzymali elementy odblaskowe wraz z pakietami edukacyjnymi. W ramach programu odbywały się również spotkania, których uczestnicy poznali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

W konkursie nagrodzone zostaną trzy prace, najlepiej oddające hasło „Uwolnić odblaski”. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, w tym zwycięzca nagrodę główną w postaci roweru wraz z doposażeniem. Ponadto, nagrodę specjalną – pięć rowerów – otrzyma szkoła, z której pochodził będzie zdobywca nagrody głównej. Zapraszamy uczniów do aktywnego udziału w konkursie. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny w szkołach.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE