Kultura | rozrywka | edukacja

Ania Karamon promuje singiel „Chimera” (TV)

30 lipca odbędzie się premiera debiutanckiego klipu zespołu „Dziewczyny”, w którym wokalistką jest pochodząca z Jasła Anna Karamon. Biorąc pod uwagę muzyczny temperament dziewczyn i ich dotychczasowe sukcesy na scenie muzycznej, piosenka „Chimera” ma szansę stać się kolejnym wakacyjnym przebojem.

Zespół powstał niespełna kilka miesięcy temu. Na początku w duecie razem z Anią występowała Aleksandra Nowak ze Świnoujścia, przy akompaniamencie gitarzysty Krzysztofa Łochowicza. W takim składzie zespół brał udział w licznych festiwalach, odnosząc na nich muzyczne sukcesy. Trzeba tu zaliczyć m.in. Nagrodę Grand Prix przyznana przez TVP S.A. im. Agnieszki Osieckiej za Największą Osobowość Festiwalu Spotkania Zamkowe 2008, nagrodę Festiwalu Piosenki Studenckiej, czy liczne nagrody publiczności.

W późniejszym czasie do „Dziewczyn” dołączyli: Maciej Matysiak (kontrabas), Artur Lipiński (bębny), Bogusz Wekka (instrumenty perkusyjne). Na efekty muzycznego temperamentu dziewczyn nie trzeba było długo czekać. W maju br. zespół dwukrotnie odniósł sukces w telewizyjnym programie „Hit Generator” (TVP 2).

„Dziewczyny” mają za sobą prace nad singlem i teledyskiem do piosenki „Chimera”. Reżyserem debiutanckiego klipu jest Jacek Kościuszko, a autorem zdjęć Michał Jaskulski. Piosenka cieszy się sporym zainteresowaniem, patrząc na liczbę jej odsłon na oficjalnym profilu zespołu (www.myspace.com/zespoldziewczyny). Oficjalna premiera teledysku już 30 lipca w Klubie Melodia w Warszawie.

Zespół planuje podczas wakacji dać też kilka koncertów, m.in. podczas Festiwalu Filmów w Kazimierzu (3 sierpnia) czy w Świnoujściu w ramach warsztatów wokalnych. Jeszcze w tym roku „Dziewczyny” chcą wydać swoją pierwszą płytę. Materiał już powstaje, a fani już czekają na kolejną dawkę brzmień w wykonaniu Ani Karamon i Oli Nowak wraz z zespołem.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Ania Karamon promuje singiel „Chimera” (TV)”

  1. CHŁOPACY, DZIEWCZYNY… Co sie dzieje z tym swiatem, wszystkie inne nazwy pozajmowane??