Kultura | rozrywka | edukacja

Autorka „Alę ja tak chcę!” w Jaśle (zapowiedź)

Plakat
Plakat

29 września 2009 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle gościć będzie Beatę Ostrowicką. Autorkę popularnych powieści dla dzieci i młodzieży. Eliksir przygód, Tajemnica szkatułki, Krainę Kolorów – Księga Nadziei, Zaledwie kilka dni, Strychowe opowieści, Lulaki, Pan Czekoladka i przedszkole czyli ważne sprawy małych ludzi, Ale ja tak chcę!, Świat do góry nogami, Zła dziewczyna, Niezwykłe wakacje to tylko wybrane tytuły jej książek.

Beata Ostrowicka debiutowała w 1995 powieścią Niezwykłe wakacje. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. Świat do góry nogami został wpisany na Honorową Listę Andersena. Książki Lulaki, Pan Czekoladka i przedszkole czyli ważne sprawy małych ludzi oraz Świat do góry nogami zostały wpisane na „Złotą Listę” książek polecanych przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. W 2006 roku Alę ja tak chcę! uzyskało nagrodę literacką w konkursie „Książka Roku 2006” oraz w konkursie „Bestsellerek Roku 2006” za najlepszą książkę dla młodego czytelnika. Od 2007 roku autorka współpracuje z „Misiem” pisząc dla najmłodszych opowiadanka o zającu Anatolu.

Spotkanie zorganizowane zostanie w ramach projektu „Literacki alfabet”, współfinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spotkanie autorskie zorganizowane zostanie 29 września 2009 roku o godz. 9.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle (ul. Kołłataja 1).

Marta Gąsiorowska | MBP w Jaśle

SŁOWA KLUCZOWE