Informacje

Będzie remont dachu na „Piątce”

Wkrótce ruszą prace remontowo-budowlane w budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ulicy Sokoła 3. Inwestycja realizowana przez jasielskie starostwo ma na celu usunięcie szkód powstałych w wyniku gwałtownej burzy, która przetoczyła się przez teren całego powiatu jasielskiego w czerwcu br.

Zniszczony podczas wichury dach. Fot. Damian Palar / terazJaslo.pl
Zniszczony podczas wichury dach.
Fot. Damian Palar / terazJaslo.pl

W zakres całego zadania wchodzi: wykonanie robót zabezpieczających, roboty rozbiórkowe, naprawa drewnianej konstrukcji dachu, wmurowanie kominów w części ponad dachowej, pokrycie połaci dachowych wraz z robotami towarzyszącymi (rynny, rury spustowe, obróbki blacharskie), montaż instalacji odgromowej, wykonanie robót malarskich, ułożenie posadzek z paneli podłogowych oraz uzupełnienie tynków zewnętrznych w obrębie gzymsów.

To zadanie realizowane jest ze środków budżetu powiatu, jak również z odszkodowania uzyskanego od ubezpieczyciela. Ta kwota jest niewielka, bo tylko piętnaście tysięcy złotych. – mówi Adam Pawluś, etatowy członek Zarządu Powiatu w Jaśle.

Naprawa drewnianej konstrukcji dachu polegać będzie na miejscowym wzmocnieniu oraz wymianie zniszczonych i technicznie zużytych niektórych elementów drewnianej konstrukcji więźby dachowej, właściwie ocenionych po rozebraniu istniejącego zniszczonego pokrycia połaci z blachy płaskiej. Do nowego pokrycia połaci dachowych będzie użyta blacha stalowa, dachówkowa, cynkowana ogniowo, łatwa w utrzymaniu i pielęgnacji, co bezpośrednio wpłynie na estetykę całego obiektu.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE