Sport | rekreacja | turystyka

„100 lat” mija od daty, która z dumą widnieje w herbie JKS Czarni

Jasielski Klub Sportowy Czarni 1910 Jasło będzie obchodził jubileusz 100-lecia w 2010 roku. Chociaż główne obchody przewidziane są na miesiąc czerwiec, to jednak cały rok 2010 będzie obchodzony jako rok jubileuszowy.

Planowana jest m.in. wystawa jubileuszowa, wydanie książki i innych pamiątek, a także turnieje dla grup młodzieżowych naszego klubu.

Zaczynamy końcem stycznia cyklem halowych turniejów w których udział wezmą wszystkie nasze grupy młodzieżowe. Na miesiąc czerwiec mamy ciekawe pomysły, które chcielibyśmy aby zostały zrealizowane między innymi rozegranie meczu jubileuszowego z atrakcyjnym przeciwnikiem. Będzie to jednak w dużej mierze zależało od zaangażowania sponsorów w nasze obchody, jak i budżetu jaki uda nam się zabezpieczyć. Chcemy aby jubileusz 100-lecia Czarnych Jasło stał się kolejną okazją do budowania oraz utrwalenia pozytywnego wizerunku wokół klubu. Liczymy, że w przygotowania i same obchody aktywnie włączą się Władze Miasta, Starostwa, jasielski biznes, biało-czarni kibice jak i osoby w przeszłości związane z klubem, które tworzyły przez te wszystkie lata jego historię. Będziemy zbierać pamiątki i wspomnienia, chcemy też, by jubileusz był okazją do uhonorowania osób, które miały swój wkład w istnienie Czarnych i zapisały się w historii klubu – mówi Prezes Marcin Węgrzyn.

(Czarni Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE