Kultura | rozrywka | edukacja

Mindfield walczy o statuetkę „Werbel 2009”

Jasielski zespół rockowy Mindfield znalazł się wśród dziesięciu kandydatów w pierwszej edycji muzycznego plebiscytu Polskiego Radia Rzeszów „Werbel 2009”. Sylwetki artystów nominowanych do konkursu znajdują się na stronie internetowej radia. Głosowanie potrwa do 31 stycznia.

Aby wziąć udział w głosowaniu, należy wysłać wiadomość SMS na numer 72601 w treści wpisując „werbel” oraz numer z listy nominowanych. Koszt jednego SMS-a to 2 złote plus VAT. Zespołowi Mindfield przypisano czwórkę. Pozostali nominowani oraz regulamin plebiscytu na stronie www.radio.rzeszow.pl.

Biografia zespołu Mindfield:

Zespół Mindfield
Zespół Mindfield.

Jesteśmy piątką osób, która ma wspólną pasję. Mimo iż każdy z nas ma trochę inny gust muzyczny, nie przeszkadzało to w połączeniu sił, umiejętności oraz doświadczeń z poprzednich projektów i stworzeniu czegoś co nazywa się Mindfield. Wręcz przeciwnie – to właśnie dzięki temu, że nasz styl jest wypadkową wielu przedziwnych gatunków jesteśmy w jakiś sposób rozpoznawalni i właśnie to nas odróżnia od całej reszty.

Przez pierwszy rok działalności skomponowaliśmy kilka utworów oraz zagraliśmy kilkanaście koncertów.

Zgodnym głosem postanowiliśmy o nagraniu dema. W trakcie pracy w krakowskim studiu RapidFire pomysł ewaluował i demo przekształciło się w EP „Snap of fingers” zawierające sześć autorskich kompozycji.

Płytka napotkała na znakomity odbiór, który zaowocował wieloma koncertami w coraz bardziej ciekawych miejscach. Jak dotąd mieliśmy okazję supportować takie sławy jak Coma czy Acid Drinkers oraz dzielić scenę z m.in. Proletaryatem, Totentanzem, Kazikiem czy choćby Pneumą.

Kompozycje z „Snap of fingers” można było usłyszeć również w Programie Trzecim Polskiego Radia, Radiu Rzeszów oraz kilku mniejszych rozgłośniach. Zagościliśmy również na łamach ogólnopolskich magazynów takich jak „Gitarzysta” oraz „TopGuitar”. Zostaliśmy również zaproszeni przez TV Rzeszów do programu „Projekt studio”, który w całości poświęcony był naszej twórczości.

W chwili obecnej kompletujemy materiał oraz dopracowujemy istniejące pomysły przygotowując się w ten sposób do nagrania debiutanckiej płyty.

(dr)

SŁOWA KLUCZOWE