Kultura | rozrywka | edukacja

„Biblioteka ciągle w grze” (zapowiedź)

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w związku z IX Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek – „Biblioteka ciągle w grze”, przygotowała dla czytelników szereg atrakcji.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Finał XVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży, kreatywne warsztaty filmu animowanego, gry uliczne „Przystanek Korczak” i spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem – pisarzem fantastyki, to tylko niektóre z ciekawych wydarzeń dla odwiedzających bibliotekę. Dzieci czeka także „Bajanie na ścianie”, czyli seans bajek ze starego projektora, oraz cykl różnorodnych zajęć plastycznych „Dziecięcego teamu gotowego do kibicowania”. Najmłodsi odkrywcy Krainy Biblioteki i Książki zostaną z nią uroczyście zaprzyjaźnieni podczas cyklicznych finałów akcji „Zostań czytelnikiem!” Odbędzie się Piknik Sportowy i liczne zabawy z zasadami fair play. Do biblioteki zawita także Jasielski Uniwersytet Dziecięcy, by bliżej poznać zakątek książki.

Nie zabraknie różnorodnych lekcji bibliotecznych z filmem, Liberaturą w tle czy kulturą łemkowską. Dodatkowo czytelnicy wezmą udział w „Książkobraniu” i będą mieli możliwość znalezienia swoim książkom nowych właścicieli oraz ich wymiany na inne. Nie zabraknie spotkań Klubu Powiększania Wyobraźni czy Klubu Podróżnika oraz ciekawych akcji m.in. Książkowego second-handu, czy Bookcrossingu.

Podczas Tygodnia Bibliotek w holu Biblioteki Głównej czynna będzie także wystawa: „Splatam baśnie”. Na wystawie znajdą się prace nagrodzonych laureatów XVII Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży.

Zapraszamy wszystkich do udziału w organizowanych imprezach.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE