Informacje

Radni sceptycznie co do poszerzenia płatnych miejsc postojowych w Jaśle

Sporo miejsc postojowych w ścisłym centrum Jasła miałoby zostać włączonych do strefy płatnego parkowania. Z taką propozycją wystąpił do radnych miejskich burmistrz Ryszard Pabian. Ci jednak na chwilę obecną odrzucili pomysł włodarza naszego grodu. - Nie ma zgody na dodatkowe myto nakładane na mieszkańców w tym trudnym czasie – komentowali.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Informacje

Jasło od soboty w „czerwonej strefie” [INFORMACJA BURMISTRZA]

Zgodnie z informacją przekazaną przez Premiera Mateusza Morawieckiego i Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego od soboty, 24 października cała Polska zostanie objęta obostrzeniami czerwonej strefy.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Informacje

Kwesta na rzecz ratowania zabytków starego cmentarza tylko elektronicznie

Po raz pierwszy od 11 lat nie odbędzie się kwesta na renowację zabytków starego cmentarza przy ul. Zielonej w Jaśle. Niestety panujące warunki epidemiologiczne nie pozwalają na jej bezpieczne przeprowadzenie. By jednak kontynuować tę inicjatywę i móc odrestaurować kolejny zniszczony pomnik postanowiono przeprowadzić kwestę elektronicznie i zachęcać do wpłaty na konto Społecznego Komitetu Ochrony i Renowacji Zabytków Cmentarza przy ul. Zielonej w Jaśle.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Kultura | rozrywka | edukacja

Mieszkanka Warzyc debiutuje powieścią dla młodzieży!

Szesnastoletnia Julia dowiaduje się, że choruje na nowotwór. Diagnoza nie pozostawia żadnych złudzeń: zostało jej najwyżej pół roku życia. Czy dziewczyna pogrąży się w rozpaczy? A może uda jej się żyć każdą chwilą, która jej została? I czy śmierć na pewno będzie oznaczała dla niej koniec życia?

CZYTAJ WIĘCEJ »
Informacje

LOTOS wspiera młode talenty z Jasła

103 uczniów i 28 nauczycieli wzięło udział w kolejnej edycji „Jasielskiej Lig Naukowej z LOTOSEM”. Komisja konkursowa oceniła 32 małe projekty naukowo-badawcze z różnych dziedzin wiedzy. Nagrodę główną – pracownie językową ufundowaną przez Fundację LOTOS – otrzymali uczniowie z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle. Oficjalne otwarcie zorganizowano 20 października br.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Na drogach

Sprawdź bezpłatnie oświetlenie swojego samochodu [WYKAZ MIEJSC]

Policjanci z jasielskiej komendy zachęcają do wzięcia udziału w kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Informacje

Udało się ująć podpalacza niezamieszkanych domów w gminie Skołyszyn

Policjanci ze Skołyszyna zakończyli wyjaśnianie spraw związanych z pożarami budynków, do których dochodziło na przestrzeni ostatnich 5 lat.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Informacje

Po śmierci wójta będą potrzebne przedterminowe wybory

Po śmierci Jana Czubika w gminie Tarnowiec potrzebne będzie przeprowadzenie przedterminowych wyborów na urząd wójta gminy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa do czasu wyłonienia nowego gospodarza samorządu rolę tę będzie sprawował komisarz rządowy. Miejscowa społeczność liczy, że zostanie nim dotychczasowy zastępca wójta. W związku z tym radni przygotowali apel do Prezesa Rady Ministrów.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Kultura | rozrywka | edukacja

Zbiory muzealne dostępne już online

Dobiegła końca realizacja projektu pn. „Zbiory Muzeum Regionalnego w Jaśle online". Jego realizacja była możliwa dzięki dofinansowaniu zadania ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci".

CZYTAJ WIĘCEJ »