Sport | rekreacja | turystyka

IV Bieg Króla w Jaśle (zapowiedź)

W niedzielne popołudnie, 22 kwietnia, ulice naszego miasta po raz kolejny zamienią się w kolorową, biegową paradę! I Liceum Ogólnokształcące, Miasto Jasło oraz Sieć Sklepów MPM zapraszają do kibicowania i wzięcia udziału w czwartym już Biegu Króla na dystansie 5 lub 10 kilometrów (biegnąc lub maszerując z kijami nordic walking) oraz w biegach dziecięcych.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Informacje

Nieoczekiwana zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle

Młodszy inspektor Robert Wróbel będzie od soboty pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle. Zajmie tymczasowo stanowisko po odchodzącym ze służby na emeryturę dotychczasowym przełożonym miejscowego garnizonu nadkomisarzu Jacku Krzyżaku.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Bezpieczeństwo i prawo

Policyjny pościg za sprawcą kradzieży paliwa

Policjanci zatrzymali kierowcę audi, który zatankował paliwo i odjechał nie płacąc. 18-latek nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami. Podczas ucieczki stwarzał niebezpieczeństwo, próbował zepchnąć radiowozy z drogi. Nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał. Teraz 18-latek odpowie za szereg popełnionych przestępstw.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Informacje

Jasielska Policja podsumowała 2017 rok: wzrost przestępczości, mniej wypadków i ofiar śmiertelnych

Podczas dzisiejszej sesji radni powiatowi zapoznali się z roczną informacją o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie powiatu jasielskiego. W imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle, dane statystyczne dotyczące działalności jasielskiego garnizonu Policji za ubiegły rok przedstawił zebranym jego zastępca młodszy inspektor Mirosław Kawa.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Kultura | rozrywka | edukacja

Fałszerze pieprzu – rodzinny album Moniki Sznajderman

W DKK „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle rozmawialiśmy (21.02) o książce Moniki Sznajderman „Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna”.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Kultura | rozrywka | edukacja

JasMaty: pamięci Jarosława Śmietany (zapowiedź)

Jasielski Dom Kultury zaprasza na koncert "Friends" Music of Jarek Śmietana, który odbędzie się w ramach JasMatów – Jasielskich Jazzowych Klimatów 17 marca br. o godz. 18.00 w JDK. Bilety w cenie 35 zł (zwykły) i 25 zł (ulgowy) są do nabycia w sekretariacie JDK lub on line.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Informacje

Pożar budynku gospodarczego zagrażał pobliskim domostwom

Kilkanaście zastępów zawodowej i ochotniczej straży pożarnej walczyło ze skutkami pożaru budynku gospodarczego, który wybuchł w godzinach wieczornych na terenie miejscowości Czeluśnica. W pierwszej fazie działania strażaków skupiły się na obronie przed przedostaniem się płomieni na pobliskie domostwa. Mieszkającym w nim osobom udało się wcześniej ewakuować na zewnątrz. Jednego z lokatorów odwieziono do szpitala.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Kultura | rozrywka | edukacja

Skorzystaj z bezpłatnej czytelni internetowej IBUK Libra

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wspólnie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie oraz bibliotekami publicznymi województwa podkarpackiego wykupiła na kolejny rok dostęp do wybranych publikacji elektronicznych w czytelni on-line IBUK Libra. Dostęp aktywny jest od 2 lutego 2018 r. do 1 lutego 2019 r.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Informacje

Nowy Żmigród ma pełnowymiarową halę sportową 📸🔊

W Nowym Żmigrodzie, miejscowości liczącej sobie niespełna tysiąc czterystu mieszkańców, oddano dzisiaj do użytkowania nowoczesną halę sportową z pełnym zapleczem higieniczno-sanitarnym. Obiekt, na który miejscowa społeczność oczekiwała od dziesiątek lat, będzie służył nie tylko uczniom tutejszych placówek edukacyjnych, ale także osobom dorosłym zrzeszonym w klubach sportowych oraz indywidualnym pasjonatom chcącym rozwijać swoją tężyznę fizyczną.

CZYTAJ WIĘCEJ »