Kultura | rozrywka | edukacja

Noworoczny Dar 2010 – kolejne prezentacje artystyczne (zapowiedź)

W Jasielskim Domu Kultury trwają prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży, zorganizowane w ramach 13. akcji charytatywnej „Noworoczny Dar”. W minionym tygodniu na scenie JDK występowały przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych; w tym zaprezentują się gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

We wtorek (12 bm.) przygotowane pod kierunkiem nauczycieli programy artystyczne pokażą gimnazjaliści, w środę (13 bm.) – uczniowie szkół średnich.

Koncert finałowy, podczas którego podana zostanie zebrana do tego czasu kwota odbędzie się w piątek (15 bm.) o gody. 12.

Tegoroczna akcja charytatywna zbierania funduszy na wsparcie Szpitala Specjalistycznego w Jaśle przebiegająca pod hasłem „Dobrzy ludzie są szczęśliwi”. Rozpoczęła się w niedzielę (3 bm.) kwestą uliczną, a oficjalnie zakończy się koncertem finałowym w piątek. Koncert ten nie będzie jednak definitywnym zamknięciem akcji. Otwarte pozostanie konto udostępnione przez jasielskich ojców franciszkanów, na które każdy chętny będzie nadal mógł wpłacać pieniądze na wsparcie szpitala.

Numer tego konta to: Bank PKO S.A. I Oddział Jasło: 75124023371111000037403607, z dopiskiem „Noworoczny Dar”.

Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane Szpitalowi Specjalistycznemu w Jaśle. W tym roku dyrekcja zamierza je przeznaczyć na zakup kardiomonitorów (wartość jednego to 10-15 tys. zł) i pomp infuzyjnych (kosztują 5-8 tys. zł za sztukę).

Akcja „Noworoczny Dar” została zorganizowana przez Jasielski Dom Kultury i parafię ojców franciszkanów.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE