Informacje

Starosta Adam Kmiecik dotrzymuje słowa

Powiat Jasielski przystąpił do realizacji kolejnej inwestycji pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1850R Jasło – Zręcin”.

Adam Kmiecik, starosta jasielski
Fot. © Starostwo Powiatowe / KATARZYNA PACWA

W ramach tego zadania zniwelowana zostanie także górka w Czeluśnicy. Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi blisko 5 mln 700 tys. zł. Prace zostaną zakończone we wrześniu br. – To kolejne ważne zadanie, które będzie realizowane w naszym powiecie. Wszyscy długo czekaliśmy na remont tej drogi, a szczególnie mieszkańcy, którzy codziennie z niej korzystają – mówi Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.

Zakres projektu obejmuje przebudowę drogi powiatowej 1850R Jasło-Zręcin na blisko 7 -kilometrowym odcinku oraz fragmenty rowu krytego i chodnika.

Celem przebudowy drogi jest dopasowanie jej odcinka do istniejącego i prognozowanego natężenia ruchu oraz poprawa bezpieczeństwa ruchu kołowego i pieszego poprzez odnowę istniejącej nawierzchni oraz drogowych urządzeń technicznych. – Podczas remontu wystąpią pewne utrudnienia, ale jest to konieczne ze względu na technologię wykonywanych prac modernizacyjnych.

Po remoncie na pewno zwiększy się bezpieczeństwo użytkowników drogi oraz komfort podróżowania. – To kolejna obietnica dana mieszkańcom powiatu, z której udało mi się wywiązać – podkreśla Starosta.

(Starostwo Powiatowe w Jaśle )

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Starosta Adam Kmiecik dotrzymuje słowa”

  1. Szkoda, że wybory są tak rzadko. Mielibyśmy wyremontowane drogi, rozpoczęte inwestycje… jedyny minus, to ten nachalny lans.