Kultura | rozrywka | edukacja

W kruchym świecie nastolatków (zapowiedź)

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie z Barbarą Ciwoniuk, autorką książek dla młodzieży. Spotkanie odbędzie się w ramach DKK.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Barbara Ciwoniuk znana jest młodym czytelnikom z takich powieści jak: Igor, Rokko, Ania, Własny pokój. Jej książka Igor została nominowana przez Polską Sekcję IBBY do programu Outstanding Books for Young People with Disabilities 2007 (Wybitne książki dla młodych osób z dysfunkcjami). Powieści Ciwoniuk, osadzone w realiach codziennego życia, poruszają problemy współczesnych nastolatków. Jej książki stanowią interesującą lekturę: współczesna, poważna, ale odpowiadająca oczekiwaniom młodzieży tematyka, opisana jest młodzieżowym językiem niepozbawionym humoru i ironii. Czyta się je jednym tchem, gdyż autorkę cechuje lekkie pióro.

(…) Świat nastolatków jest bardzo kruchy i łatwo chwieje się w posadach. Powody mogą być różne – dla jednych problemem (poważnym, choć dorośli to bagatelizują) jest brak akceptacji własnego wyglądu, dla innych brak przyjaciół. Jeszcze inni boleśnie przeżywają rozstania rodziców, (…) może w ten sposób błagają, aby świat ich zauważył (…).
[z recenzji Agnieszki Mączyńskiej-Dilis]

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie DKK WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i British Council oraz WiMBP w Rzeszowie.

Spotkanie odbędzie się 17 października (poniedziałek) 2011 r. o godz. 10.00 w Czytelni Głównej MBP w Jaśle.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE