Kultura | rozrywka | edukacja

W Nowym Żmigrodzie: kolędowanie i i spektakl komediowy

W kończącym się okresie bożonarodzeniowym tradycyjnie w sali Gminnego Ośrodka Kultury odbył się noworoczny koncert kolęd i pastorałek. Również w tym dniu aktorzy grupy teatralnej „Non-Omnis” działającej przy GOK, zaprezentowali sztukę komediową pt. Dulscy” zrealizowaną na postawie książki Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”.

Koncert kolęd
Fot. © GMINNY OŚRODEK KULTURY W NOWYM ŻMIGRODZIE

To wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wśród przybyłych na to przedstawienie byli: ksiądz katecheta Piotr Róż, wójt gminy Osiek Jasielski Mariuisz Pykosz, przewodniczący rady gminy Tadeusz Źrebiec oraz mieszkańcy gmin, Nowy Żmigród, Krempnej i Osieka Jasielskiego.

Koncert rozpoczęli uczniowie ogniska muzycznego wykonując tradycyjne kolędy i pastorałki. Po występie uczniów ogniska muzycznego zaprezentował się zespół Fifel-Band, który wykonał tradycyjne kolędy oraz pastorałki w nowej aranżacji. Całość koncertu kolęd i pastorałek przygotował Tadeusz Źrebiec. Po krótkiej przerwie jaka potrzebna była na przygotowanie scenografii do występu grupy teatralnej, rozpoczął się spektakl komediowy. Grupa teatralna, która już od sześciu lat działa przy GOK w Nowym Żmigrodzie zagrała dla przybyłej licznie publiczności sztukę pod tytułem „Dulscy” wyreżyserowaną przez Martę Leśniak. Jest to adaptacja książki Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”. Grupa w nowej obsadzie znowu zadziwiła publiczność. Podziękowań nie było końca.

Spektakl komediowy
Fot. © GMINNY OŚRODEK KULTURY W NOWYM ŻMIGRODZIE

Sztuka zagrana została w następującej obsadzie: Pani Dulska – Joanna Kmieć, Pan Dulski – Marek Sroka, Hesia – Filip Leśko, Mela – Nina Leśniak, Zbyszko – Andrzej Cielkiński, Juliasiewiczow – Katarzyna Gładysz, Lokatorka – Mateusz Przybycień, Hanka – Ewelina Tokarczyk, scenariusz i reżyseria Marta Leśniak.

W imieniu organizatorów składam serdeczne podziękowania dla dzieci z ogniska muzycznego, dla zespołu Fifel-Band oraz grupy teatralnej Non-Omnis za przygotowanie i wystąpienie podczas koncertu noworocznego. Podziękowania składam również dla Marty Leśniak oraz Tadeuszowi Źrebcowi za przygotowanie dzieci i młodzieży do występów. Serdecznie dziękuję publiczności, która tak licznie przybyła mimo nie sprzyjających warunków atmosferycznych.

Jerzy Dębiec
(GOK w Nowym Żmigrodzie)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “W Nowym Żmigrodzie: kolędowanie i i spektakl komediowy”