Sport | rekreacja | turystyka

Złoto i dwa srebra dla Tarnowca

Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Tarnowcu: Jessica Orzechowicz i Eryk Głowacki po raz pierwszy uczestniczyli w rywalizacji najlepszych badmintonistów na Turnieju Badmintona w Szczucinie (woj. Małopolskie).

Turniej badmintona
Fot. © archiwum UKS MixTeam Tarnowiec
 
Jessica zajęła pierwsze miejsce w najliczniej obsadzonej kategorii (III-IV kl. SP). Rozegrała łącznie 4 mecze i wszystkie wygrała w dwóch setach deklasując rywalki z województwa małopolskiego (Kraków, Szczucin, Tarnów). Eryk rywalizację w swojej kategorii zakończył na drugim miejscu.

Cały dochód z tej sportowej imprezy organizatorzy przekazali na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zawodnicy rywalizowali „z czerwonym serduszkiem” na koszulce.

W kategorii Open uczestniczyli także trenerzy UKS-u z Tarnowca. W tej kategorii również puchar i srebrny medal przypadł dla Tarnowca.
 
Nasi zawodnicy na co dzień trenują w sekcji badmintona UKS „Mixteam” przy ZSP w Tarnowcu, który swoją działalność zainaugurował w listopadzie ubiegłego roku. Warto nadmienić również, że Jessica już dwukrotnie wywalczyła mistrzostwo województwa podkarpackiego i aktualnie zajmuje pierwsze miejsce na liście klasyfikacyjnej w swojej kategorii.
 
Tak więc przedstawiciele najmłodszego podkarpackiego UKS-u z Tarnowca udanie rozpoczęli rok 2013 przyłączając się jednocześnie do akcji WOŚP.
 
Wszystkich chętnych – szczególnie z Gminy Tarnowiec – zapraszamy do sekcji badmintona przy UKS Tarnowiec. Informacje dodatkowe na stronie www.zstarnowiec.eu oraz www.tarnowiec.eu. Kontakt: biuro@mixteam.pl lub https://www.facebook.com/uks.mixteam
 
(UKS MixTeam Tarnowiec)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Złoto i dwa srebra dla Tarnowca”

  1. No proszę, dopiero co powstał UKS w Tarnowcu a już wygrywają zawody. Gratulacje dla badmintonistów i życzę dalszych sukcesów.