Kultura | rozrywka | edukacja

Nasi wspaniali sąsiedzi, czyli półmetek ferii z biblioteką

Od 11 do 22 lutego br. w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy trwa projekt „Pożyteczne ferie 2013”. Realizacja zadania możliwa jest dzięki Stowarzyszeniu Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej, które już po raz kolejny pozyskało na ten cel dotację od warszawskiej Fundacji Wspomagania Wsi.

Ferie w bibliotece
Fot. © archiwum Biblioteki

Hasło tegorocznej edycji brzmi – „Nasi wspaniali sąsiedzi”. Ferie zimowe to nie tylko zajęcia w bibliotece, to także czas, aby poznać niezwykłych ludzi, najbliższych mieszkańców. Młodzi uczestnicy projektu mają szansę odkrywać niezwykłe talenty drzemiące w osobach z ich otoczenia, umiejętności szczególne, nieprzeciętne, pasje i hobby, którymi niejednokrotnie można się zarazić. Towarzyszą temu ciekawe propozycje zajęć, codzienne warsztaty plastyczne, konkursy, zabawy integracyjne, a podczas nich dużo śmiechu i mnóstwo radości.

Za nami pierwszy tydzień zajęć. Uczestnicy rozwijając swoje talenty plastyczne mieli okazję pobawić się papieroplastyką, robiąc fantazyjne zawieszki i zimowe obrazki. Były też walentynkowe kartki, niezwykle modna biżuteria z koralików, bransoletki ze sznurka, a także filcowe broszki i ozdoby. Niezwykłą popularnością cieszyły się zajęcia prowadzone przez B. Filar i jej pokaz haftu matematycznego, jako ciekawa alternatywa własnoręcznie wykonywanych kartek.

Atrakcyjnym uzupełnieniem ferii z biblioteką był wyjazd dzieci do Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie na sztukę „Ania z Zielonego Wzgórza”. Pełen wzruszeń spektakl, nagradzany oklaskami i owacjami na długo pozostanie w pamięci dzieci i będzie doskonałym wspomnieniem tegorocznych ferii.

Agnieszka Jeleń

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Nasi wspaniali sąsiedzi, czyli półmetek ferii z biblioteką”

  1. „Biblioteki z terenu Gminy powielają zajęcia istniejących świetlic, może czas się połączyć.” no nie wiem jak czytam wszystkie wiadomości to jakoś nie widzę ciekawych wydarzeń organizowanych przez świetlice, tylko raczej górują tutaj Biblioteki. I chwała im za to. Ludzie zamiast się cieszyć, że biblioteka coś robi to jeszcze głupie i mało inteligentne komentarze piszecie. Świetlico czas pokazać się światu, pochwalić swoją działalnością, a nie patrzeć tylko na to co inni robią. W ogóle jak patrze co się w tym Naszym Jaśle dzieje to powiem tylko tyle Ludzie Uciekajcie Stamtąd!!! Także niech każdy weźmie się do roboty i pilnuje swojego nosa. A nie, że gdy istnieje widmo połączenia instytucji nagle strach w oczach i próba zabłyśnięcia. Pomijając fakt , że to połączenie to już totalna paranoja. Lepiej niech urzędnicy swoje pensje zmniejszą, a nie likwidują i łączą co się da by mieć kasę. Ale to Nasza polityka. Tak najprościej. Pogratulować!!!!

  2. Brawo Aga i dziewczyny z bibliotek :) Oby tak dalej :) a świetlice za niedługo znikną bo nic się na nich nie dzieje organizacja 1 zajęć w ciągu ferii i pisanie od razu o tym artykułu to żenujące!!!!

  3. GOK i świetlice wzięły się do roboty dopiero teraz ponieważ grozi im połączenie z biblioteką i na litość niech dyrekcja GOK zwróci uwagę swoim pracownikom by pisali artykuły samodzielnie, a nie powielali innych…. żałosne to wszystko, nie wspomnę już o dublowanych pomysłach osób trzecich. Gdzie tu przestrzeganie prawa autorskiego? Czas już wielki na dołączenie świetlic do biblioteki…!!!

  4. a mnie się wydaje że jest odwrotnie bibliteki od kilku lat wykazują się pomysłami i fajne zajęcia robią a swietlice, które istnieja tyle lat teraz wzięły sie do roboty i odgapiaja to co w bibliotekach, łącznie z przepisywaniem ich artykułów!!!!!

  5. w bibliotekach jest ciekawie , ludzie sa kompetentni , świetlice są w każdej szkole a te inne świeca pustkami …

  6. a mnie się wydaje że jest odwrotnie , czemu świetlice istniejące już kilka lat dopiero teraz wzięły sie do roboty, i kopiują pomysły biblotek, !!!! paranoja jakaś

  7. Biblioteki z terenu Gminy powielają zajęcia istniejących świetlic, może czas się połączyć.