Na drogach

Czołowe zderzenie motocyklisty z samochodem osobowym

Przed południem na wysokości skrzyżowania ulic 3-go Maja i Polnej w Jaśle doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. W wyniku czołowego zderzenia się pojazdów ucierpiały dwie osoby. Na miejsce zdarzenia zostały skierowane wszystkie służby ratownicze. Ruch w tym miejscu prowadzony był wahadłowo.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Na miejsce zadysponowano służby ratownicze, w tym: specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oraz dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle (sekcja ratownictwa technicznego).

W wyniku czołowego zderzenia samochodu osobowego Renault Thalia i motocykla marki Suzuki ucierpiały dwie osoby: kierujący jednośladem 21-letni mieszkaniec gminy Jasło oraz pasażerka „osobówki” 40-letnia mieszkanka gminy Jasło. Obydwoje zostali zabrani przez karetkę Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala, w którym udzielono im kompleksową pomoc medyczną. Okoliczności, w jakich doszło do tego zdarzenia, są w tej chwili przedmiotem dochodzenia.

Czynności wyjaśniające prowadzili policjanci ruchu drogowego oraz grupa dochodzeniowo-śledcza. Mundurowi rozmawiali z uczestnikami zdarzenia, ustalili świadków, wykonali oględziny uszkodzonych pojazdów, a także sporządzili dokumentację fotograficzną. Ponadto ustalili, że kierujący pojazdami byli trzeźwi. Cały zgromadzony przez nich materiał dowodowy zostanie wykorzystany w postępowaniu, które będzie prowadzone przez miejscową jednostkę Policji.

Jadący ulicą 3-go Maja musieli liczyć się z poważnymi utrudnieniami w ruchu. Prowadzący roboty budowlane na moście nad rzeką Wisłoką w ciągu drogi krajowej nr 28 – wespół z mundurowymi – musieli na ten czas zrezygnować z obowiązującej w tym miejscu sygnalizacji świetlnej i ręcznie sterować ruchem, naprzemiennie przepuszczając przejeżdżające tędy pojazdy mechaniczne z jednej i drugiej strony obiektu.

0110162

0110163

0110164

0110165

0110166

0110167

0110168

0110169

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE