Na drogach

Pięcioro poszkodowanych po wypadku na DK 73 w Kołaczycach

Trzy z pięciu osób jadących samochodem osobowym ucierpiało na skutek wypadku na krajowej „73” w Kołaczycach. Na jednym z ostrych łuków pojazd wypadł z jezdni, uderzył w betonowy przepust, a następnie zatrzymał się na nowo budowanym chodniku. W miejscu zdarzenia ruch odbywa się wahadłowo.

Do zdarzenia doszło kilkanaście minut po godzinie piętnastej. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że samochód osobowy marki Audi poruszał się drogą krajową nr 73 od strony Jasła. W Kołaczycach, na jednym z ostrych zakrętów, kierujący pojazdem prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych, na skutek czego samochód zjechał z drogi, uderzył w betonowy przepust, a następnie zatrzymał się w poprzek na nowo wybudowanym chodniku wzdłuż ulicy burmistrza Wiejowskiego w tej miejscowości.

Samochodem podróżowało pięć osób. Trzy z nich zostały przetransportowane do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle natomiast dwie pozostałe – po udzieleniu pomocy i przebadaniu przez załogę karetki Pogotowia Ratunkowego – nie wymagały hospitalizacji i pozostały na miejscu zdarzenia. Kierujący pojazdem został poddany badaniu stanu trzeźwości – wynik był negatywny (0,00 promila alkoholu w wydychanym powietrzu).

Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zespoły ratownictwa medycznego Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle (specjalistyczny i podstawowy) oraz po dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle i Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczycach, a także nieoznakowany radiowóz jasielskiej „drogówki”.

W związku z prowadzoną akcją ratowniczą oraz czynnościami wyjaśniającymi to zdarzenie, częściowo zablokowana została droga krajowa nr 73. Służby ratownicze umożliwiły już w tym miejscu przejazd po jednym pasie ruchu.

Szczegółowe przyczyny i okoliczności tego zdarzenia drogowego są przedmiotem policyjnego dochodzenia.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE