Informacje

Po moście na Wisłoce tymczasowo dwustronnie

Dzisiaj, tj. 13 czerwca br. Wykonawca robót (Skanska S.A.) po zakończeniu prac związanych z wykonaniem dylatacji na moście w Jaśle wprowadził tymczasowo dwukierunkowy ruch kołowy. Przewiduje się, że taka organizacja ruchu będzie obowiązywała co najmniej do poniedziałku 19 czerwca br. To kolejny etap remontu mostu nad rzeką Wisłoka w Jaśle (DK28). Wartość robót to 2 306 489,99 zł. Termin realizacji wszystkich prac: wrzesień 2017 r.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Aktualnie Wykonawca robót realizuje prace wykończeniowe na płycie pomostu i przygotowuje dźwigary mostu do sprężenia. Do czasu zgłoszenia swojej gotowości do przeprowadzenia w/w operacji, na moście udrożniony został ruch w obu kierunkach. Nadal obowiązuje jednak ograniczenie prędkości, znaki informujące o robotach budowlanych oraz wygrodzenia ustawione w osi jezdni.

Rozpoczęcie sprężania dźwigarów mostu planowane jest na przyszły tydzień. Wówczas to, na moście ponownie wyłączony zostanie całkowicie jeden pas ruchu i wprowadzony zostanie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. W czasie sprężania konstrukcji przęseł trwającej minimum 3 tygodnie będzie obowiązywał całkowity zakaz poruszania się wygrodzoną częścią mostu.

(GDDKiA w Rzeszowie)

SŁOWA KLUCZOWE