Kultura | rozrywka | edukacja

Wystawa malarstwa Anny Lewińskiej (zapowiedź)

Od 8 lutego do 2 marca w galerii Jasielskiego Domu Kultury będą eksponowane prace Anny Lewińskiej.

(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Jej malarstwo poznali już jaślanie w tym samym miejscu w kwietniu 2001. Później, w styczniu 2012, wystawiała w Galerii „Kraina Sztuki” przy Kazimierza Wielkiego. Trzecia wystawa tej artystki w Jaśle to dowód przywiązania do rodzinnego miasta Jej mamy Jadwigi Tupik z domu Dranka.

Anna Lewińska urodzona w Nowym Sączu, mieszka w Krakowie, ale Jasło, także poza wystawami, odwiedza systematycznie. Obecna ekspozycja to 30 różnorodnych w tematyce prac. I każda może się podobać: „Adam i Ewa”, „Zniewolona”, „Pustynia”, „Pejzaż Bieszczadzki”, „Kraków”… Wszystkich tytułów obrazów olejnych, pasteli i tych wykonanych techniką własną, czy projektów witraży tutaj nie wymienimy. Zachęcamy do ich obejrzenia. A także do spotkania z Anną Lewińską 22 lutego 2018 o godzinie 18.00 podczas finisażu w JDK.

Anna Lewińska ukończyła Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej, Konserwację Zabytków Architektury i Urbanistyki, Pedagogikę oraz malarstwo na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, Stowarzyszenia Marynistów Polskich oraz AIAP UNESCO. Swoje prace pokazywała na licznych wystawach indywidualnych – których ma w dorobku 80 oraz udział w 267 wystawach zbiorowych. Wiele jej obrazów jest w posiadaniu kolekcjonerów nieomal na całym świecie, także w Jaśle.

Ciekawych dorobku artystki odsyłam do strony http://lewinska.art.pl/ i Jej profilu na facebooku.

Zbigniew Dranka

SŁOWA KLUCZOWE