Na drogach

Ciężko rannego rowerzystę po wypadku na DW 993 zabrał śmigłowiec LPR

Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło przed południem na odcinku drogi wojewódzkiej nr 993 między Nowym Żmigrodem, a Samoklęskami. W wyniku potrącenia przez samochód osobowy ciężkich obrażeń ciała doznał rowerzysta. Mężczyzna został podjęty z miejsca zdarzenia przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a następnie przetransportowany drogą lotniczą do centrum urazowego w Rzeszowie.

Dzisiaj tuż przed godziną jedenastą do służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie alarmowe o wypadku komunikacyjnym na drodze wojewódzkiej nr 993, tuż za miejscowością Nowy Żmigród w kierunku Samoklęsk. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że kierujący jednośladem mężczyzna poruszał się w kierunku Samoklęsk. W pewnym momencie, z nieznanych na chwilę obecną przyczyn, zjechał nagle na przeciwny pas ruchu, po którym jechał samochód osobowy marki Mercedes. Kierujący nim próbował jeszcze uniknąć zderzenia z jednośladem, ale i tak doszło do kontaktu z rowerzystą, który został uderzony prawą stroną pojazdu.

Wskutek potrącenia rowerzysta upadł na asfalt, doznając przy tym poważnych obrażeń ciała. Przez kilkadziesiąt minut niezbędnej pomocy udzielali mu bezpośrednio na miejscu zdarzenia: strażacy ze Skalnika i Jasła, ratownicy medyczni z Dukli oraz załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Sanoka.

Mężczyzna został przetransportowany drogą lotniczą do podkarpackiego centrum urazowego przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. świętej Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Kierującemu oraz podróżującemu z nim pasażerowi nic się nie stało. Mężczyźni zostali wstępnie przebadani na stan trzeźwości z wynikiem negatywnym.

Odcinek drogi wojewódzkiej nr 993 został całkowicie wyłączony dla ruchu pojazdów mechanicznych. Policjanci wraz z technikiem kryminalistycznym wykonują oględziny miejsca zdarzenia, biorących w nim udział pojazdów, zabezpieczają ślady, sprządzają szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną.

Postępowanie w sprawie wypadku prowadzone jest przez Komisariat Policji w Nowym Żmigrodzie.

MÓWI st. kpt. Jarosław Lula, kierujący działaniem ratowniczym z ramienia JRG PSP w Jaśle:

FOTOPRZESTROGA:

Potrącenie rowerzysty na DW 993 w Nowym Żmigrodzie

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE