Kultura | rozrywka | edukacja

Wojewódzki etap Olimpiady o ubezpieczeniach za nami

Zwyciężyli uczniowie ZS nr 4 w Jaśle!

Znamy już zespół, który reprezentować będzie Podkarpacie w finale Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” – to uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie 60 uczniów z 20 szkół ponadgimnazjalnych rywalizowało (16.03) w wojewódzkim etapie olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” organizowanym przez ZUS. Uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle pokonali ponad 1700 podkarpackich uczniów uczestniczących w tegorocznej edycji Olimpiady. Już za miesiąc (26.04) będą reprezentowali województwo podkarpackie w finale ogólnopolskim w Warszawie.

Do zdobycia są nagrody rzeczowe (laptopy, tablety, czytniki e-booków) oraz indeksy i preferencyjne warunki w rekrutacji na uczelnię. Na najlepszych czekają indeksy m.in. Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, UJK w Kielcach, Akademii Pomorskiej, UMK w Toruniu, UWM w Olsztynie, lubelskiego KUL oraz  UPH w Siedlcach. Ułatwienia w rekrutacji na studia oferują Wyższa Szkoła Biznesu z Dąbrowy Górniczej, Akademia Pomorska, Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe w Płocku, Krośnie, Nowym Sączu, Kaliszu, Pile, Wałbrzychu i Zamościu, Wyższe Szkoły Bankowe w Poznaniu i Toruniu, UMK w Toruniu, WSZiA w Zamościu, Uniwersytet Zielonogórski oraz WSAP w Ostrołęce.

W wojewódzkim finale, który odbył się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego rywalizowali uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z Jarosławia, Ropczyc, Strzyżowa, Jasła, Niska, Mielca, Krosna, Rzeszowa, Dębicy, Stalowej Woli, Dynowa, Tarnobrzega, Brzozowa i Radomyśla Wielkiego.

Na Podkarpaciu olimpiada została objęta patronatem ta przez Marszałka Województwa Podkarpackiego i Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Trzymamy kciuki za Olimpijczyków! Powodzenia!

(ZUS)

SŁOWA KLUCZOWE