Na drogach

Kolejny dramat w Jaśle: potrącona piesza w stanie krytycznym

Policjanci wyjaśniają okoliczności dramatycznego wypadku na ulicy Lwowskiej w Jaśle w ciągu drogi krajowej nr 73. W wyniku potrącenia przez samochód osobowy rozległych obrażeń ciała doznała przechodząca przez przejście kobieta. W stanie krytycznym trafiła do miejscowego szpitala.

Dzisiaj około godziny 12:30 służby ratownicze zostały skierowane na ulicę Lwowską w Jaśle, gdzie w sąsiedztwie marketu „Kaufland” na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do poważnego w skutkach wypadku komunikacyjnego z udziałem samochodu osobowego i pieszej.

Wstępne ustalenia wskazują, że jadący od strony miasta samochód osobowy potrącił przechodzącą w tym miejscu kobietę. Poszkodowana w tym zdarzeniu odniosła ciężkie obrażenia ciała i w stanie krytycznym została odwieziona karetką Pogotowia Ratunkowego do pobliskiego szpitala. W toku prowadzonych czynności ustalono, że pokrzywdzoną jest mieszkanka miasta w wieku 53 lat.

Kierującemu pojazdem mężczyźnie nic się nie stało. Policjanci przebadali go na stan trzeźwości z wynikiem negatywnym.

Ulica Lwowska, biegnąca w ciągu drogi krajowej nr 73, była przez dłuższy okres czasu częściowo zablokowana. Obecny na miejscu zastęp straży pożarnej kierował ruchem wahadłowo.

Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadziła grupa dochodzeniowo-śledcza, wspierana przez policyjnych specjalistów ruchu drogowego.

(Red.)
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE