Sport | rekreacja | turystyka

Znamy zwycięzców MFS Jasło 2018

W pierwszy weekend czerwca na jasielskich obiektach sportowych rywalizowali ze sobą młodzi zawodnicy z Polski oraz spoza naszych granic. Po raz kolejny już uczestniczyli oni w turniejach piłki nożnej, piłki siatkowej dziewcząt i chłopców, judo oraz karate. Puchary dla zwycięzców oraz wyróżnienia indywidualne wręczyli podczas uroczystej ceremonii zorganizowanej w centralnym punkcie miasta jego włodarze.

Od piątku do niedzieli w Jaśle odbywał się kolejny już Międzynarodowy Festiwal Sportu. W jego ramach zostały zorganizowane turnieje: piłki siatkowej dziewcząt (po raz dziewiętnasty), piłki nożnej chłopców (po raz czternasty), piłki siatkowej chłopców (po raz dziesiąty), judo (po raz siódmy) oraz karate kyokushin (po raz pierwszy). Zawodniczki i zawodnicy z Polski, Słowacji, Czech, Niemiec, Rumunii, Ukrainy i Białorusi rywalizowali na miejskich arenach sportowych: halach Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Czackiego (dawnego Gimnazjum nr 1), II Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Floriańskiej, Zespołu Szkół Miejskich nr 3 przy ulicy Szkolnej i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Sikorskiego, boisku trawiastym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Sikorskiego oraz Podkarpackim Centrum Sportów Walki przy ulicy Sikorskiego.

Organizatorami wydarzenia byli: Miasto Jasło, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Uczniowski Klub Sportowy „MOSiR”, Miejski Klub Sportowy „MOSiR”, Akademia Piłkarska Jasło oraz Jasielski Klub Karate Kyokushin.

Dzisiaj popołudniu, na płycie miejskiego Rynku, podsumowano trzydniowe zmagania oraz udekorowano młodych sportowców.

Puchary, dyplomy i medale dla poszczególnych ekip oraz wyróżnienia indywidualne wręczali przedstawiciele władz miejskich w osobach: burmistrza Ryszarda Pabiana, jego zastępczyni Elwiry Musiałowicz-Czech, przewodniczącego Rady Miejskiej Jasła Henryka Raka, wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Jasła Urszuli Czyżowicz, a także współorganizatorzy całego przedsięwzięcia reprezentowani przez: dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle Tadeusza Baniaka, prezesa UKS „MOSiR” Jasło Jana Betleja, prezesa Jasielskiego Klubu Karate Kyokushin Tadeusza Krygowskiego oraz prezesa Akademii Piłkarskiej Jasło Damiana Kardasia.

Gospodarz naszego miasta zwrócił się do wszystkich uczestników: – Moi drodzy, szczęśliwie dobrnęliśmy do końca tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Sportu. Za nami trzydniowe zmagania na jasielskich boiskach, parkietach i matach. Jak widać, wszyscy są zadowoleni, cali i zdrowi, więc to najważniejsze. Oczywiście będą ci, którzy staną na podium, którzy zajmą dalsze miejsca, ale wygrali wszyscy. Poczynając od zawodników, trenerów, a na nas organizatorach kończąc. Wierzę, że jak zwykle były to pięknie spędzone dni, zawiązane nowe przyjaźnie. Tego serdecznie Wam gratuluję, bo po to się spotykamy, aby oprócz walki na arenach sportowych również zawiązywać przyjaźnie. Ze swojej strony gorąco zapraszam już na przyszłoroczny festiwal. Myślę, że wielu z Was znowuż zechce zagościć na naszych jasielskich boiskach. Gratuluję wszystkim i mam nadzieję, że będziecie teraz oklaskiwać tych, którzy zajęli najwyższe pozycje.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU SPORTU JASŁO 2018

Turniej piłki siatkowej dziewcząt:
1. PVK OLYMP Praha (Czechy)
2. ZŠ MLYNSKÁ Stropkov (Słowacja)
3. UKS GÓRAL Muszyna (Polska)
4. KS EKSTRIM Gorlice (Polska)
5. ŠK ELBA Prešov (Słowacja)
6. TBS BANK SANOCZANKA Sanok (Polska)
7. UKS „MOSiR” Jasło (Polska)
8. CSS 2 Baia Mare (Rumunia)
9. KS OSDUCHOR im Sapegi Grodno (Białoruś)
10. UKS Zaleszany (Polska)
11. Schweriner S.C. (Niemcy)
12. UKS Gimnazjum Dębowiec (Polska)
13. CK SPARTA Sambor (Ukraina)
14. CSS Blaj-Volei (Rumunia)
15. Rosenlund Volley (Dania)

Turniej piłki siatkowej chłopców:
1. TJ SLAVIA Svidnik (Słowacja)
2. TSV Sanok (Polska)
3. MKS MOSiR Jasło I (Polska)
4. MOS Rzeszów (Polska)
5. ISKIERKA KRZYŻ Tarnów (Polska)
6. LKS Bobowa (Polska)
7. VK MIRAD PU Prešov (Słowacja)
8. MKS MOSiR Jasło II (Polska)

Turniej piłki nożnej chłopców:
1. MSK TESLA Stropkov (Słowacja)
2. BENIAMINEK Krosno (Polska)
3. UKS 6 Jasło (Polska)
4. SOCCER Ropczyce (Polska)
5. Akademia Piłkarska Jasło (Polska)
6. FOOTBALL WIZARDS Kraków (Polska)
7. TERMALIKA BRUK BET Nieciecza (Polska)
8. Orzełki Brzozów (Polska)
9. Akademia Piłkarska GOŁCZA (Polska)
10. Akademia Piłkarska RESPECT Szalowa (Polska)

Turniej judo:
1. UKS ASW Judo Jasło (Polska)
2. Akademia Judo Rzeszów (Polska)
3. Millenium Rzeszów (Polska)

Turniej karate kyokushin:
1. Tarnobrzeg
2. Góra Kalwaria
3. Jasło

FOTOGALERIA:

Wręczenie nagród MFS Jasło 2018

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE