Na drogach

„Czołówka” na skrzyżowaniu drogi krajowej z wojewódzką w Warzycach

Utrudnienia w ruchu na krajowej „28” w miejscowości Warzyce. Wystąpiły one wskutek wypadku, do jakiego doszło na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką w kierunku Rzeszowa. Zderzyły się tam czołowo dwa samochody osobowe, kierująca jednym z nich doznała obrażeń ciała. Poszkodowana została odwieziona do jasielskiego szpitala.

Kilka minut po godzinie 21 w miejscowości Warzyce (gmina Jasło) – na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 28 relacji Jasło – Krosno z drogą wojewódzką nr 988 relacji Warzyce – Babica, doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczą dwa pojazdy. Według wstępnej informacji przekazanej nam przez pracujących na miejscu strażaków, do wypadku doszło w momencie, gdy kierująca jadącego od strony Jasła osobowego Audi podjęła się manewru skrętu w kierunku Rzeszowa, prawdopodobnie nie ustępując przy tym pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu z naprzeciwka Fiatowi Punto. Auta, po czołowym uderzeniu, zablokowały częściowo przejazd, służby musiały wprowadzić w tym miejscu ruch wahadłowy.

Pokrzywdzona w tym zdarzeniu została kierująca Fiatem 30-letnia mieszkanka gminy Wojaszówka. Kobiecie została udzielona pomoc medyczna, po czym karetka Pogotowia Ratunkowego przetransportowała ją do jasielskiego szpitala. Aktualnie przechodzi tam szczegółowe badania diagnostyczne pod kątem doznanych urazów.

Na miejscu pracowały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, są tam obecni również funkcjonariusze Policji, którzy prowadzą czynności wyjaśniające.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że utrudnienia w ruchu mogą potrwać do północy.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE