Na drogach

Pieszy potrącony na chodniku. Leży w szpitalu z urazem głowy

Pieszy ucierpiał w popołudniowym wypadku drogowym, do którego doszło na ulicy Jagiełły w Jaśle. W wyniku potrącenia przez samochód osobowy mężczyzna trafił do szpitala, w którym z uwagi na charakter doznanych obrażeń ciała musiał pozostać na dalsze leczenie. Kierująca pojazdem, jak i poszkodowany byli trzeźwi. Szczegółowe dochodzenie w tej sprawie prowadzi miejscowa jednostka Policji.

Kwadrans przed godziną szesnastą służby ratownicze otrzymały sygnał, że na ulicy Jagiełły w Jaśle miało dojść do potrącenia pieszego przez samochód osobowy, w konsekwencji czego osoba pokrzywdzona wymagała udzielenia niezbędnej pomocy medycznej. W związku z tym zadysponowano tam niezwłocznie specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego oraz strażacką sekcję ratownictwa techniczego. Na miejsce zdarzenia przybyły również policyjne patrole.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się szczegółowym wyjaśnieniem okoliczności w jakich doszło do tego drogowego nieszczęścia, na podstawie rozmów przeprowadzonych z kierującą pojazdem, świadkami oraz oględzin uszkodzonego auta wstępnie ustalili, że samochód osobowy marki Audi poruszał się ulicą Jagiełły w kierunku skrzyżowania z ulicą Mickiewicza. W pewnym momencie z pobliskiego parkingu na drogę główną miał wyjechać inny pojazd. Chcąc uniknąć z nim zderzenia, kierująca osobówką kobieta skręciła gwałtownie kierownicą i wjechała na pobliski chodnik, gdzie doszło do kontaktu z pieszym. Potrącony mężczyzna uderzył głową w szybę czołową od strony pasażera, a następnie upadł na twarde podłoże. W wyniku doznanych obrażeń ciała został odwieziony do jasielskiego szpitala, w którym pozostał na dalszym leczeniu. Kierowca auta, które miało wymusić pierwszeństwo na osobowym Volkswagenie, nie udzielając pomocy odjechał z miejsca wypadku.

Wiadomo już, że obydwoje uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Przez kilkadziesiąt minut ulica Jagiełły była całkowicie wyłączona z ruchu pojazdów. W tym czasie trwały czynności wyjaśniające z udziałem policyjnego technika kryminalistycznego. Funkcjonariuszez miejscowej jednostki prowadzą również intensywne działania mające na celu ustalenie pojazdu (według świadków miał to być Volkswagen Golf), który miał przyczynić się do spowodowania tego wypadku, jak i danych personalnych prowadzącej go osoby. Pomocne w sprawie może okazać się nagranie z monitoringu miejskiego zamontowanego na skrzyżowaniu ulicy Jagiełły z ulicą Mickiewicza.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE