Na drogach

Rumuński i słowacki bus zderzyły się czołowo na DW 992

Dwa busy zderzyły się czołowo na drodze wojewódzkiej nr 992 w Świerchowej (gmina Osiek Jasielski). Wskutek wypadku pięć osób doznało obrażeń ciała. Wszyscy poszkodowani to obcokrajowcy. Na miejscu pracowały służby ratownicze oraz Policja. Na trasie relacji Jasło-Nowy Żmigród występują spore utrudnienia w ruchu.

Do wypadku doszło chwilę przed godziną trzynastą. Wstępnie ustalono, że jadący od strony Nowego Żmigrodu w kierunku Jasła dostawczy Iveco Daily, kierowany przez obywatela Rumunii, na łuku drogi zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka dostawczym Peugeotem Boxerem, za kierownicą którego siedział z kolei obywatel Słowacji. Policja podaje, że w zdarzeniu ucierpiało łącznie pięć osób. Wszyscy poszkodowani zostali odwiezieni do jasielskiego szpitala, gdzie przechodzą szczegółowe badania diagnostyczne.

W działaniach ratowniczych uczestniczyły trzy zespoły ratownictwa medycznego z Nowego Żmigrodu, Jasła i Dukli, sekcja ratownictwa technicznego wraz z dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łysej Górze i Trzcinicy.

Skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Mundurowi zabezpieczają ślady oraz wykonują oględziny uszkodzonych pojazdów. Zebrany przez nich materiał dowodowy pozwoli na ustalenie szczegółowych przyczyn w toku późniejszego postępowania.

Droga wojewódzka jest tu całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny szesnastej.

FOTOPRZESTROGA:

Czołowe zderzenie busów w Świerchowej

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.