Na drogach

Styczeń 2019 na drogach powiatu

Policjanci z jasielskiej drogówki podsumowali pierwszy miesiąc 2019 roku. W styczniu na drogach powiatu jasielskiego doszło do 3 wypadków, w których jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne. Policjanci odnotowali 61 kolizji drogowych i zatrzymali 13 kierujących, którzy prowadzili pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

W minionym miesiącu, policjanci z terenu powiatu jasielskiego wzywani byli 61 razy na miejsce niegroźnych kolizji drogowych. Interweniowali także w związku ze zgłoszonymi wypadkami drogowymi, w których jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne. Przyczyną większości zdarzeń było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami oraz niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych.

W trakcie kontroli drogowych mundurowi ujawnili 13 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd po wcześniejszym spożyciu alkoholu. Spośród zatrzymanych, jedenastu odpowie za popełnienie przestępstwa, pozostali za wykroczenie. Funkcjonariusze zatrzymali także 8 uprawnień do kierowania pojazdami, kierującym, którzy w terenie zabudowanym poruszali się z nadmierną prędkością.

Policjanci przypominają, by podczas prowadzenia samochodu przestrzegać przepisów ruchu drogowego, zachować szczególną ostrożność i bezpieczne odległości między pojazdami oraz dostosować prędkość do panujących warunków drogowych.

W kontekście zbliżających się ferii zimowych przypominamy, że na życzenie rodziców, czy opiekunów, policjanci ruchu drogowego mogą skontrolować autobus przed wyjazdem w podróż. W ten sposób możemy upewnić się, że przewoźnik stworzył warunki bezpiecznego podróżowania. Osoby zainteresowane taką kontrolą prosimy o kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego KPP w Jaśle, tel. 13 44 38 350 (w godz. 8-15). Aby unikać zbędnego czekania prosimy z wyprzedzeniem umawiać się na kontrolę autokaru, podając dokładną godzinę i miejsce jego odjazdu.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Styczeń 2019 na drogach powiatu”

  1. Kto mieszka blisko powiatowej widzi jak szaleją piraci. Kierowco czerwonego golfa!!! gdzie ci się spieszy – na cmentarz? Jadąc ok.50 – 60 zostałem wyprzedzony: ja przejechałem ok. 600m wyprzedzający ok 1,2 km. Z jaką śr. prędkością walił na cmentarz w Dębowcu? Policjo gdzie jesteś?

  2. W gm. Dębowiec dawno nie było radarowych kontroli chyba bo pędzą jak wariaci zwłaszcza koło 7 i 16:00. Jeden to koło 120 albo lepiej zap….. przez Dębowiec. Ale tu nawet maluchem wyprzedzają BMW który 60 jedzie ;-). TiR od Zarzecza do Żmigrodu odstawił” mnie na kilometr mimo, że jechałem za nim do 70 a nawet 80. fajnie co?