Kultura | rozrywka | edukacja

Jednak kreska świata (zapowiedź)

Wystawa grafiki w JDK

Jasielski Dom Kultury zaprasza na wystawę prac graficznych Sławomira Walencika. Wernisaż odbędzie się 9 maja br. o godz. 18.00 w sali offowej JDK.
 
Sławomir Walencik pochodzi z Radzynia Podlaskiego. Jest absolwentem Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Od ponad 25 lat zawodowo zajmuje się grafiką komputerową. Stosuje autorską technikę wielowarstwową – na pracę składa się około różnych 10 warstw, a każda praca jest niepowtarzalna. Jest autorem wydanej w 2007 roku książki pt. „Puzzle – afrykańska figurka”.

Sławomir Walencik brał udział w ok. 30 wystawach indywidualnych i kilku zbiorowych. Wspólnym, ważnym przedsięwzięciem, wraz z 40 artystami (profesorowie ASP, artyści: plastycy, fotograficy, poeci i piszący prozę oraz 20 grafik „pomysłodawcy” publikacji) jest kolejne wydawnictwo pt. „Jedna kreska świata”, która zaprezentowana zostanie podczas wernisażu.

– Tytułowa jedna kreska to budulec wszystkiego – wiary, szczęścia jak i przekreślania nas i przestrzeni wokół (…) Dodatkowo portret – portret specyficzny bo rysowany odcinkami prostej i łukami kreślonymi wspólnie emocją, intuicją i wyobraźnią (…) Przede wszystkim jednak to Wasze nawiązujące do tytułu artystyczne wypowiedzi i przyjazna kreska podpisu wydawcy – mówi o pracach Sławomir Walencik.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE