Kultura | rozrywka | edukacja

Fiesta, siesta i manana (zapowiedź)

100. Studnia Kulturalna JDK

Gościem 100. Studni Kulturalnej JDK, zorganizowanej 15 listopada br. (piątek) o godz. 17.00 w Jasielskim Domu Kultury będzie Łukasz Władyka: lekarz, którego pasją są podróże i fotografowanie.

Łukasz Władyka, znany jest dobrze bywalcom Studni, bowiem mieli przyjemność słuchać jego niezwykle interesujących opowieści już trzykrotnie. Swoje spotkania z publicznością w JDK rozpoczął kilka lat temu, od podzielenia się z wrażeniami z samotnej, pieszej pielgrzymki do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela (Hiszpania).

Także tematy kolejnych prelekcji były związane z Hiszpanią – krajem, w którym wraz z rodziną mieszkał przez kilka lat i który stał mu się szczególnie bliski. Na kolejnych spotkaniach lekarz – podróżnik snuł opowieści o hiszpańskiej corridzie pod hasłem „Byki i ludzie” oraz o „Iberii mało znanej”.

Kolejnym podjętym przez Łukasza Władykę zagadnieniem będzie hiszpański styl życia, w którym królują fiesta, siesta i manana. W wolnym tłumaczeniu te trzy słowa znaczą mniej więcej: baw się, odpoczywaj, a co masz zrobić dziś zrób jutro.

Jak takie życie wygląda i czy jest możliwe na dłuższą metę, dowiedzą się ci, którzy zechcą spotkać się w piątek 15 listopada br. o godz. 17.00 z gościem 100 Studni Kulturalnej JDK. Wstęp wolny.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE