Na drogach

Podsumowanie działań „Boże Narodzenie 2019” na drogach powiatu jasielskiego

Policjanci z jasielskiej komendy podsumowali działania prewencyjne „Boże Narodzenie 2019”. Na drogach powiatu jasielskiego policjanci interweniowali w związku z 22 zdarzeniami drogowymi. Nie obyło się także bez ujawnienia kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu.

Od minionego wtorku 24 grudnia do niedzieli 29 grudnia, na drogach powiatu jasielskiego policjanci prowadzili działania prewencyjne pn. „Boże Narodzenie 2019”. W tym okresie zwracali uwagę na przestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego m.in. stosowanie się do ograniczeń prędkości oraz trzeźwość kierowców.

Mundurowi pracowali na miejscach 22 zdarzeń drogowych, z czego w dwóch przypadkach były to wypadki, a w pozostałych to kolizje, w których nikt nie doznał poważnych obrażeń. Przyczyną tych zdarzeń było m.in. niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, niezachowanie bezpiecznych odległości pomiędzy pojazdami oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

W okresie świątecznym podczas kontroli drogowych policjanci ujawnili także pięciu kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po wypiciu alkoholu. Dzięsięciu kierowców straciło także prawa jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.