Na drogach

Samochód ciężarowy spadł ze skarpy i dachował

Spore utrudnienia czekają na kierowców poruszających się drogą krajową nr 73 przez Jasło. Na ulicy Krakowskiej doszło do dachowania ciągnika siodłowego wraz z naczepą. Na miejscu pracują służby ratownicze, które usuwają skutki tego zdarzenia.

Wypadek ma miejsce na 163,4 km drogi krajowej nr 73 relacji Jasło-Pilzno. Według wstępnych informacji samochód ciężarowy miał się jechać od strony Kołaczyc. Z niewiadomych na chwilę obecną przyczyn pojazd zjechał nagle z jezdni na pobocze, po czym uderzył w bariery energochłonne. Następnie ciągnik wraz z naczepą zsunął się z wysokiej skarpy i przewrócił na dach.

Na miejsce akcji wysłano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczycach, jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcinicy wraz z przyczepką ostrzegawczą oraz patrol ruchu drogowego.

We wstępnej fazie działania jednostek ochrony przeciwpożarowej skupiły się na wyznaczeniu strefy bezpieczeństwa, odłączeniu akumulatorów oraz zabezpieczeniu uszkodzonych zbiorników z paliwem przed ich wyciekiem.

Kierujący nie odniósł żadnych poważnych obrażeń ciała. Jak udało nam się ustalić, pojazdem przewożone były materiały tekstylne.

Pojawiły się utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 73 relacji Jasło-Pilzno. Obecnie obowiązuje tu ruch wahadłowy.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE