Kultura | rozrywka | edukacja

Historie pisane przez życie (zapowiedź)

- spotkanie autorskie z Jolą Jarecką

9 maja 2022 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, w ramach projektu „Biblioteka zawsze po drodze”, zaprasza dorosłych czytelników na spotkanie z pisarką i poetką Jolą Jarecką.

W swoich książkach autorka zabiera nas w niedalekie Bieszczady – świat pięknej, ale zdradliwej przyrody, naznaczony zawiłą przeszłością oraz trudną współczesnością pełną ludzkich tragedii. Zarówno w „Truchle” jak i „Hylatach” wydarzenia stawiają w centrum człowieka, choć dzieją się w odległych od siebie latach. Bohaterowie, niezależnie od czasów w jakich przyszło im żyć, borykają się z dramatami, które stawia przed nimi życie i przewrotny los. Książki ukazały się kilka lat temu, ale poruszona w nich tematyka zdaje się być dziś wciąż aktualna, szczególnie w kontekście obecnej sytuacji na świecie.

Spotkanie odbędzie się 9 maja 2022 r. o godz. 17:00 w Sali Edukacyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle ( ul. Kołłątaja 1, I piętro). Wstęp wolny.

Projekt „Biblioteka zawsze po drodze” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *