Informacje

Marsz Pamięci przejdzie ulicami Jasła

W dniu 2 kwietnia (niedziela), na Rynku w Jaśle odbędą się uroczystości związane z 18. rocznicą śmierci papieża Jana Pawła II, pn. ”Wspomnienie św. Jana Pawła II”.

W programie tego wydarzenia kulturalnego, którego organizatorami są: Powiat Jasielski, Miasto Jasło, Męski Marsz Modlitwy i Pokuty oraz jasielskie parafie, będą m.in. występy chóru „AVE”, solistów i recytatorów JDK oraz wspólna modlitwa.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie Marsz Pamięci, którego celem jest upamiętnienie wybitnego Papieża Polaka. Marsz wyruszy o godzinie 18.00 z Sanktuarium św. Antoniego i przejdzie ulicami: Chopina, Gądki do – Kościoła pw. Miłosierdzia Bożego (Osiedle Rafineria), skąd (po modlitwie) uda się z powrotem ulicami: W. Pola, Dworcową, Kochanowskiego, Floriańską, Śniadeckich i Jana Pawła II do Rynku, gdzie nastąpi jego zakończenie.

| Trasa Marszu Pamięci Jana Pawła II, © Starostwo Powiatowe w Jaśle

Marsz Pamięci będzie miał charakter dziękczynny, którego celem będzie kultywowanie pamięci o dorobku Jana Pawła II – naszego najwybitniejszego Polaka.

Uroczystości na płycie Rynku rozpoczną się o godz. 16.45, a zakończą o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim – wieczorną modlitwą kierowaną do Maryi, Królowej Polski i Matki Kościoła.

(Starostwo Powiatowe w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *