Kultura | rozrywka | edukacja

„Lato z Radiem” w Jaśle! (zapowiedź)

Już w sobotę 2 lipca zapraszamy na kolejny plenerowy koncert „Lata z Radiem”, tym razem do Jasła. Z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sikorskiego 15 imprezę poprowadzą Roman Czejarek i Bogdan Sawicki.

Zapowiedź wydarzenia

Redakcja „Lata z Radiem” tradycyjnie przygotowała wiele atrakcji zarówno na antenie, jak i podczas tegorocznej trasy koncertowej. We wszystkie soboty aż do 3 września, Polskie Radio odwiedzi 12 miast, w których zagra koncerty „Lata z Radiem”. W Jaśle o godz. 16.00 imprezę rozpocznie sygnał „Polki-Dziadek”, następnie ze specjalnym programem dla dzieci wystąpi Centrum Uśmiechu. Robert Sowa wraz ze swoją znakomitą ekipą najlepszych w Polsce kucharzy przygotuje specjalny pokaz kulinarny oraz pyszne, zdrowe jedzenie dla jasielskiej publiczności. Co tydzień nowe przepisy mistrza Sowy dostępne będą dla zainteresowanych na stronie „Lata z Radiem”. W koncercie „Lata z Radiem” w Jaśle wystąpią Natalia Lesz oraz grupa Pectus. Gwiazdą wieczoru będzie Patrycja Markowska, która zaprezentuje swoje największe przeboje.

Magicznym ruchomym studiem Polskiego Radia zaopiekuje się Sława Bieńczycka. Właśnie tam każdy ze słuchaczy będzie mógł poznać pracę radia od kulis. Sława wytłumaczy zasady działania nowoczesnego studia, pokaże, jak działa komputerowy montaż nagrań i nauczy, jak zostać… reporterem „Lata z Radiem”. Każdy będzie mógł zrobić własne nagrania, pozdrowić znajomych lub przeprowadzić miniwywiad. Wszystko będzie rejestrowane, a na zakończenie każdy z gości studia otrzyma pamiątkową płytę z własnym nagraniem.

Ciekawe atrakcje przygotowali także nasi partnerzy. M.in. Ministerstwo Zdrowia zaprasza wszystkich do skorzystania z nieodpłatnych porad lekarskich oraz umożliwi paniom dyskretne przeprowadzenie darmowych badań mammograficznych. Chętni będą mogli oddać krew w specjalnym krwiobusie, który będzie towarzyszył ekipie „Lata z Radiem” na całej trasie. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z Ministerstwem Infrastruktury w zabawny sposób będzie propagować zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi będzie promować program „Poznaj Dobrą Żywność” oraz rozpowszechniać wiedzę na temat strategii rozwoju obszarów wiejskich w celu podniesienia efektywności działań wdrażanych w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, w tym LEADERA, w szczególności osi 4. Celem Ministerstwa jest pokazanie żywności wysokiej jakości, wyróżnionej znakiem PDŻ, a także działalności Lokalnych Grup Działania – ich produktów regionalnych, tradycyjnych, rękodzieła czy też propozycji spędzania wolnego czasu w poszczególnych regionach. Każdy z odwiedzających stoisko Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi będzie mógł spróbować polskich specjałów i wziąć udział w smacznych konkursach. O tym wszystkim będziemy też opowiadać na radiowej antenie.

(Polskie Radio S.A.)

SŁOWA KLUCZOWE