Informacje

Pożar na Jana Pawła II: zapaliło się akwarium (FOTO)

Dzięki błyskawicznej reakcji domowników i szybkiej pomocy straży pożarnej udało się opanować pożar, który wybuchł w jednym z pomieszczeń domku jednorodzinnego przy ulicy Jana Pawła II. Nie ma osób poszkodowanych.

Pożar przy ulicy Jana Pawła II
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Informacja o pożarze wpłynęła do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Jaśle przed godziną jedenastą. Do akcji ratunkowej zostały niezwłocznie zadysponowane dwa strażackie zastępy oraz zespół ratownictwa medycznego. Na miejsce zdarzenia udał się również dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej Marek Górniak.

Domownicy opuścili budynek jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych. Szczęśliwie żaden z nich nie odniósł żadnych obrażeń ciała.

Wstępne ustalenia wskazują, że do pożaru doszło w wyniku zwarcia instalacji oświetleniowej szklanego akwarium usytuowanego w jednym z pokoi na pierwszym piętrze prywatnego domu mieszkalnego. Spaleniu uległa również znajdująca się w pobliżu szafa.

Na czas prowadzonych działań ratunkowych przez blisko pół godziny zablokowana była jedna z głównych arterii komunikacyjnych miasta – ulica Jana Pawła II. Kierowcy musieli korzystać z objazdu ulicą Piotra Skargi.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

Fotorelacja ZOBACZ FOTOGALERIĘ: „Pożar w domu jednorodzinnym – ul. Jana Pawła II”

SŁOWA KLUCZOWE