Kultura | rozrywka | edukacja

Dziecięca strona VI Festiwalu Poezji i Prozy

Dobra zabawa, spotkanie z sensacyjnymi przygodami małych bohaterów książek, filmowa wycieczka do puchatkowej krainy Disneya i twórcze warsztaty plastyczne – to propozycje festiwalowych atrakcji, z których skorzystali najmłodsi, biorący udział w wydarzeniach w ramach projektu od 20-23 września br.

VI Festiwal Poezji i Prozy
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Spotkanie z Dariuszem Rekoszem – autorem sensacyjnych powieści i opowiadań dla dzieci i młodzieży było pierwszą z tegorocznych, festiwalowych propozycji, jakie przygotowano dla najmłodszych. Przygody Morsa i Pinky czy tajemnicze zagadki Czarnego Maćka przybliżone przez twórcę książek, zafascynowały uczestników i wywołały dreszcz czytelniczych emocji.

Prócz spotkania autorskiego, dzieci miały także niecodzienną okazję do tego, by udać się
w filmową podróż po Stumilowym Lesie i razem z Kubusiem i przyjaciółmi przeżyć szereg niezapomnianych przygód w poszukiwaniu Krzysia. Seans w kinie przyciągnął fanów Kubusia Puchatka – animowanej postaci Disneya.

Na zakończenie tej książkowo-filmowej przygody, w ramach Festiwalu odbyły się warsztaty plastyczne z Małgorzatą Flis – ilustratorką książek dla dzieci. Podczas warsztatów najmłodsi przenieśli się do krainy obrazkowych ulubieńców, by własnoręcznie zaprojektować grafikę zabawnych postaci. Mali ilustratorzy dodatkowo wykazali się nieprzeciętną wiedzą o ulubionych postaciach książkowych – czym zaimponowali samej ilustratorce.

Spotkania były świetną okazją do odwiedzenia świata książki i ilustrowanej postaci oraz przeniesienia się w realia filmu animowanego.

Projekt VI Festiwal Poezji i Prozy dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE