Kultura | rozrywka | edukacja

Posłuchaj bajki, do bajki się przytul (zapowiedź)

Do czytania, słuchania, oglądania, ale również do naciskania, budowania, przytulania, a nawet do kąpieli… W piątek 16 września o 17:00 Klub Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na spotkanie poświęcone najróżnorodniejszym formom książek dla dzieci.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Najmłodsi uczestnicy spotkania będą mogli pobawić się wszystkimi nietypowymi książkami dla dzieci dostępnymi w bibliotece i wytypować swoje ulubione książki-zabawki. Być może będą to bajki z klawiszami, pod którymi ukryte są rozmaite dźwięki i opowieści, miękkie książeczki-przytulanki lub książki, których strony układają się w trójwymiarowe statki, zamki, a nawet całe miasteczka. A może okaże się, że najfajniejsze są tradycyjne bajki, tylko przeczytane głośno, barwnie i ciekawie?

Dorośli członkowie spotkania będą mieli natomiast okazję porozmawiać o tym, czy dla siebie i swoich dzieci wybierają nadal książki tradycyjne czy może audiobooki, czy ich pociechy lubią telewizyjne i kinowe ekranizacje bajek i jak się ma czytanie do oglądania. Zapoznają się z multimediami dostępnymi w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, odwiedzą także ciekawe strony internetowe poświęcone książkom dla dzieci. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą przekonać się jak bogaty i różnorodny jest świat książki dziecięcej.

Klub Czytających Rodzin MBP w Jaśle działa w ramach programu Rodzinne Czytanie realizowanego przez Fundację ABC XXI „Cała Polska dzieciom”.

Szczegółowe informacje o programie znajdują się na stronie www.rodzinneczytanie.pl.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE