Informacje

Uprawiał konopie w szafie

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 17-latka, który w sowim pokoju, w specjalnie przygotowanej szafie, hodował konopie. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli również marihuanę. Zatrzymali także kilku młodych mężczyzn, którzy kupowali od nastolatka narkotyk i przekazywali je innym osobom.

Zatrzymany nastolatek
Fot. © KPP JASŁO

Wszystko zaczęło się od kontroli samochodu zaparkowanego przy jednej z ulic w Jaśle. Policjanci mieli informację, że w środku pojazdu mogą być narkotyki. Gdy podeszli do osobowego fiata, w którym siedziało dwóch młodych mężczyzn zauważyli, że wypełniają oni papierosowe bibułki suszem roślinnym. Po użyciu testera funkcjonariusze potwierdzili, że jest to marihuana. Dwaj 18-latkowie z gminy Skołyszyn i Jasło zostali zatrzymani.

W toku postępowania policjanci ustalili, że podejrzani kupili narkotyk od 17-letniego mieszkańca Jasła za pośrednictwem kolegi. Funkcjonariusze sprawdzili jego mieszkanie. W pokoju zajmowanym przez 17-latka znaleźli specjalnie przygotowaną do uprawy konopi szafę. W mieszkaniu zabezpieczyli również kilkanaście gram marihuany oraz elektroniczną wagę.

Nastoletni mieszkaniec Jasła trafił do policyjnego aresztu. W trakcie przesłuchania przyznał się, że w szafie hodował konopie, a część otrzymanej z nich marihuany sprzedawał. W ręce policjantów trafili również dawaj 17-latkowie z gminy Tarnowiec, którzy pośredniczyli w zakupie narkotyku u ich rówieśnika z Jasła i przekazywali go innym osobom.

Łącznie policjanci postawili zarzuty sześciu młodym mężczyznom. Nastoletni dealer usłyszał zarzut posiadania marihuany, nielegalnej uprawy konopi oraz udzielenia innej osobie środka oduczającego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Pozostałym w zależności od popełnionego czynu postawiono zarzut posiadania marihuany oraz umożliwienia innej osobie użycia środka odurzającego. Wszyscy podejrzani przyznali się do zarzucanych im przestępstw.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Uprawiał konopie w szafie”