Na drogach

Wypadek na DK28 w Jaśle: dwie kobiety trafiły do szpitala

Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku komunikacyjnym, do którego doszło w piątek rano na drodze krajowej nr 28 w Jaśle. Na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Kasprowicza doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z samochodem osobowym.

Wypadek na ulicy Piłsudskiego
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
FOTOPRZESTROGA ZOBACZ FOTOPRZESTROGĘ:
Zderzenie na DK28 w Jaśle: ulica Piłsudskiego

Z informacji przekazanych portalowi regionalnego terazJaslo.pl przez podkom. Łukasza Gliwę, rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji wynika, że do zdarzenia doprowadził 26-letni mieszkaniec Jasła. Mężczyzna jechał samochodem osobowym Seat Cordoba od strony dworca kolejowego w kierunku Krosna. Na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Kasprowicza prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych (w piątek rano padał deszcz, nawierzchnia jezdni była śliska), wpadł w poślizg i zajechał drogę jadącemu z naprzeciwka kierowcy samochodu osobowego Renault Clio. Ten próbując uniknąć czołowego zderzenia zaczął gwałtownie hamować.

W tym samym momencie kierowca jadącego bezpośrednio za Renault samochodu ciężarowego MAN nie zdążył wyhamować kilkutonowego pojazdu i najechał na tył „osobówki”.

W wyniku zderzenia poszkodowane zostały dwie pasażerki jadące Renault Clio. Kobiety zostały zabrane przez karetki Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Po wykonaniu wstępnych badań lekarskich u jednej z nich stwierdzono pęknięcie miednicy, u drugiej (siedzącej z tyłu pojazdu) stłuczenie podudzia.

Kierowcom obu pojazdów nic się nie stało. Byli trzeźwi.

Na miejscu pracowały: jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz Policja.

Kierujący Seatem Cordobą odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko ustalili właściciela pojazdu. Mężczyzna złożył już wyjaśnienia.

Dokładne okoliczności będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE