Kultura | rozrywka | edukacja

Cyfrowy aparat fotograficzny za aktywną promocję czytelnictwa

Dyskusyjny Klub Książki przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Dębowcu został wyróżniony przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie jako jedna z trzech instytucji kulturalnych w województwie podkarpackim prowadzącą aktywną działalność na rzecz rozwoju czytelnictwa w 2011 roku.

Dyskusyjny Klub Książki
Jedno ze spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki.
Fot. © ARCHIWUM BIBLIOTEKI

W nagrodę biblioteka otrzymała cyfrowy aparat fotograficzny Nikon Coolpix S3100, którym będzie mogła w pełni profesjonalnie dokumentować swoją pracę. Podobny sprzęt trafi również do dwóch innych placówek: Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubeni (powiat rzeszowski) i Biblioteki Publicznej w Nowej Dębie Filii nr 1 (powiat tarnobrzeski).

Jesteśmy dumne i szczęśliwe z nagrody, gdyż z powiatu jasielskiego tylko nasza biblioteka została wyróżniona. Dziękujemy też klubowiczom, a wszystkich chętnych zapraszamy na nasze spotkania. – mówią Władysława Gałuszka i Krystyna Czechowicz z Gminnej Biblioteki Publicznej w Dębowcu.

Biblioteki publiczne na Podkarpaciu utworzyły już 60 Dyskusyjnych Klubów Książki, w tym 44 dla osób dorosłych oraz 26 dla dzieci i młodzieży. Swoim uczestnikom proponują ciekawe książki do dyskusji, spotkania autorskie i interesujące rozmowy na temat przeczytanych książek.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Dębowcu Dyskusyjny Klub Książki powstał w kwietniu 2010 roku. Od tej pory odbyło się 19 spotkań – podczas każdego z nich omówiono inną książkę – w których wzięło udział łącznie ponad siedemdziesiąt osób. Przy filii bibliotecznej w Cieklinie utworzono trzy DKK: w marcu 2010 roku młodzieżowy, w maju 2011 roku dla dorosłych, zaś w lipcu 2011 roku dziecięcy. W tym okresie zorganizowano 22 spotkania, w których uczestniczyło łącznie ponad stu czytelników.

Klubowicze mieli okazję również wziąć udział w trzech spotkaniach autorskich – z Grzegorzem Kasdepke w Dębowcu i w Cieklinie – 11 maja br. oraz z Barbarą Ciwoniuk w Dębowcu – 17 października br.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE