Informacje

8 września 2013 – Odpust w Tarnowcu (zapowiedź)

W niedzielę 8 września 2013r. – Odpust Narodzenia NMP w Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia – Pani Rolniczego Trudu w Tarnowcu.

Zaproszenie
© materiały promocyjne Sanktuarium

Tego dnia w tarnowieckim sanktuarium będzie miał miejsce zjazd Sołtysów Województwa Podkarpackiego, Kół Gospodyń Wiejskich i rolników z regionu. Uroczystej Sumie odpustowej o godzinie 11.00 przewodniczył będzie Pasterz Diecezji Rzeszowskiej – Ks. Bp Jan Wątroba, który dokona aktu zawierzenia Matce Bożej Tarnowieckiej wszystkich rolników z diecezji. Podczas Mszy Św. błogosławieństwo wieńców dożynkowych.

Uroczystości w sanktuarium poprzedzi konferencja naukowa dla rolników i środowisk wiejskich w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu o godz. 9.00, podsumowaniem której będzie skierowanie wniosków do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Bezpośrednią okazją do przygotowania się do tarnowieckiego Odpustu będzie poprzedzające go Triduum (czwartek, piątek, sobota) o godzinie 18.00 oraz Tarnowieckie Nabożeństwo Zawierzenia z Procesją Światła na jedyną w Polsce Kalwarię Nienarodzonych – 4 września (środa) o godzinie 19.00.

(Sanktuarium w Tarnowcu)

SŁOWA KLUCZOWE